Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Federata Futbollit (0606) All All 4,032,266.00 34 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Federata Futbollit (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 20,000 2014-12-31 2014-12-31 6721060112014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni klubi futbollit tatim honorare
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 180,000 2014-12-31 2014-12-31 66 21060112014 Shpenzime per honorare klubi futbollit pik honorare
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 10,800 2014-12-29 2014-12-29 65 2106011 2014 Udhetim i brendshem KLUBI SPORTIT LIK DJETA
  Federata Futbollit (0606) BASHKIA PESHKOPI Diber 12,000 2014-12-26 2014-12-29 6321060112014 Paga baze KLUBI FUTBOLLIT LIK TAKSA BASHKISE
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 199,770 2014-12-23 2014-12-24 65 21060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT TRAJTIM USHQIMOR
  Federata Futbollit (0606) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Diber 100,000 2014-12-18 2014-12-18 6421060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT LIK DETYRIM FEDERATES SH F
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 109,910 2014-12-12 2014-12-12 6221060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT aktivitete
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 71,538 2014-12-10 2014-12-10 5821060112014 Paga baze KLUBI I FUTBOLLIT lik paga e shtesa nentor 2014
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 100,910 2014-12-09 2014-12-09 5721060112014 Shpenzime per honorare klubi futbollit aktivitet
  Federata Futbollit (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 20,000 2014-11-27 2014-11-27 5521060112014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni klubi futbollittatim ne burim
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 209,000 2014-11-27 2014-11-27 5621060112014 Shpenzime per honorare klubi futbollit aktivitet sportiv
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 180,000 2014-11-27 2014-11-27 5421060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT pagesa futbollistesh
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 83,538 2014-11-07 2014-11-07 5021060112014 Paga baze KLUBI I FUTBOLLIT LIK MPAGA E SHTESA TETOR 2014
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 212,610 2014-10-28 2014-10-29 4921060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT AKTIVITET
  Federata Futbollit (0606) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Diber 30,000 2014-10-17 2014-10-20 4821060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT lik pagese per ligen amatore te futbollit
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 123,671 2014-10-16 2014-10-16 4421060112014 Paga baze klubi i futbollit lik paga e shtesa shtator 2014
  Federata Futbollit (0606) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Diber 370,500 2014-09-16 2014-09-17 39 21060112014 Shpenzime per honorare KLUBI I FUTBOLLIT lik pagese federates
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 83,538 2014-09-12 2014-09-12 4021060112014 Shtese page per funksionin KLUBI FUTBOLLIT lik. paga + shtesa gusht 2014
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 83,538 2014-08-07 2014-08-07 3521060112014 Paga baze KLUBI FUTBOLLIT LIK PAGA E SHTESA KORRIK 2014
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 161,050 2014-07-08 2014-07-09 3021060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT lik. aktivitet sportiv