Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Federata Futbollit (0606) All All 4,032,266.00 34 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Federata Futbollit (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 20,000 2014-12-31 2014-12-31 6721060112014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni klubi futbollit tatim honorare
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 180,000 2014-12-31 2014-12-31 66 21060112014 Shpenzime per honorare klubi futbollit pik honorare
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 10,800 2014-12-29 2014-12-29 65 2106011 2014 Udhetim i brendshem KLUBI SPORTIT LIK DJETA
  Federata Futbollit (0606) BASHKIA PESHKOPI Diber 12,000 2014-12-26 2014-12-29 6321060112014 Paga baze KLUBI FUTBOLLIT LIK TAKSA BASHKISE
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 199,770 2014-12-23 2014-12-24 65 21060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT TRAJTIM USHQIMOR
  Federata Futbollit (0606) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Diber 100,000 2014-12-18 2014-12-18 6421060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT LIK DETYRIM FEDERATES SH F
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 109,910 2014-12-12 2014-12-12 6221060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT aktivitete
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 71,538 2014-12-10 2014-12-10 5821060112014 Paga baze KLUBI I FUTBOLLIT lik paga e shtesa nentor 2014
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 100,910 2014-12-09 2014-12-09 5721060112014 Shpenzime per honorare klubi futbollit aktivitet
  Federata Futbollit (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 20,000 2014-11-27 2014-11-27 5521060112014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni klubi futbollittatim ne burim
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 209,000 2014-11-27 2014-11-27 5621060112014 Shpenzime per honorare klubi futbollit aktivitet sportiv
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 180,000 2014-11-27 2014-11-27 5421060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT pagesa futbollistesh
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 83,538 2014-11-07 2014-11-07 5021060112014 Paga baze KLUBI I FUTBOLLIT LIK MPAGA E SHTESA TETOR 2014
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 212,610 2014-10-28 2014-10-29 4921060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT AKTIVITET
  Federata Futbollit (0606) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Diber 30,000 2014-10-17 2014-10-20 4821060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT lik pagese per ligen amatore te futbollit
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 123,671 2014-10-16 2014-10-16 4421060112014 Paga baze klubi i futbollit lik paga e shtesa shtator 2014
  Federata Futbollit (0606) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Diber 370,500 2014-09-16 2014-09-17 39 21060112014 Shpenzime per honorare KLUBI I FUTBOLLIT lik pagese federates
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 83,538 2014-09-12 2014-09-12 4021060112014 Shtese page per funksionin KLUBI FUTBOLLIT lik. paga + shtesa gusht 2014
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 83,538 2014-08-07 2014-08-07 3521060112014 Paga baze KLUBI FUTBOLLIT LIK PAGA E SHTESA KORRIK 2014
  Federata Futbollit (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 161,050 2014-07-08 2014-07-09 3021060112014 Shpenzime per honorare KLUBI FUTBOLLIT lik. aktivitet sportiv