Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Devoll (1505) All All 1,000,000.00 3 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Devoll (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 137,894 2014-09-22 2014-09-24 321050022014 Subvencione te tjera 2105002 UJESJELLESI BILISHT PER OSHEE PAGUAR ENERGJIA MUAJI QERSHOR 2014 NR KLIENTI KR0C010007073257 GUSHT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Devoll (1505) CEZ SHPERNDARJE Devoll 477,760 2014-08-22 2014-08-25 221050022014 Subvencione te tjera 2105002 UJESJELLESI BILISHT PER CEZ SHPERNDARJE PAGUAR ENERGJIA MUAJI korrik 2014 nr klienti kr0c010007073257,kr0c010002073259,kr0c010003073519,kr0c010005073256,kr0c010012073258
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Devoll (1505) CEZ SHPERNDARJE Devoll 384,346 2014-07-23 2014-08-05 1/121050022014 Subvencione te tjera 2105002 UJESJELLESI BILISHT PER CEZ SHPERNDARJE PAGUAR ENERGJIA MUAJI QERSHOR 2014 NR KLIENTI KR0C010007073257,KR0C010002073259,,KR0C010012073258,,KR0C010005073256,KR0C010003073519
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >