Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Devoll (1505) All All 1,000,000.00 3 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Devoll (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 137,894 2014-09-22 2014-09-24 321050022014 Subvencione te tjera 2105002 UJESJELLESI BILISHT PER OSHEE PAGUAR ENERGJIA MUAJI QERSHOR 2014 NR KLIENTI KR0C010007073257 GUSHT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Devoll (1505) CEZ SHPERNDARJE Devoll 477,760 2014-08-22 2014-08-25 221050022014 Subvencione te tjera 2105002 UJESJELLESI BILISHT PER CEZ SHPERNDARJE PAGUAR ENERGJIA MUAJI korrik 2014 nr klienti kr0c010007073257,kr0c010002073259,kr0c010003073519,kr0c010005073256,kr0c010012073258
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Devoll (1505) CEZ SHPERNDARJE Devoll 384,346 2014-07-23 2014-08-05 1/121050022014 Subvencione te tjera 2105002 UJESJELLESI BILISHT PER CEZ SHPERNDARJE PAGUAR ENERGJIA MUAJI QERSHOR 2014 NR KLIENTI KR0C010007073257,KR0C010002073259,,KR0C010012073258,,KR0C010005073256,KR0C010003073519
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >