Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) All All 10,000,110.00 102 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VEST Tirane 8,500 2014-12-30 2014-12-31 9421018142014 Shpenzime te tjera transporti SHKOLLA LUQIGJ GURAKUQI KALIBRIM URDHER 80 DT 24.12.14 FAT 216 DT 24.12.14 SR 19365468
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) FASTECH Tirane 18,000 2014-12-28 2014-12-31 9321018142014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Shkolla L. Gurakuq blerje prinetr up 57/1 dt 16.12.14 fat 1369 dt 17.12.14 sr 18444671 fh 34 dt 17.12.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) NAZERI 2000 Tirane 14,280 2014-12-30 2014-12-31 9921018142014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Shkolla L. Gurakuq roje up 34 dt 03.09.14 pv 05.09.14 kont 10.09.14 fat 1169 dt 26.12.14 sr 19365136
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) ALBI(J99016208I) Tirane 126,000 2014-12-29 2014-12-30 10021018142014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore Shkolla L. Gurakuq PERME DEKORATIVE UP 60 DT 16.12.14 PV 25.12.14 FAT 205 DT 26.12.14 SR 15822425 FH 35 DT 26.12.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 478,643 2014-12-29 2014-12-30 9821018142014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuq ushqime ko ne vazhd 10.03.14 perm 24.12.14 fh 62-68 dt 24.12.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SULOLLARI Tirane 68,760 2014-12-29 2014-12-30 9521018142014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Shkolla L. Gurakuq RIAPRIM KALDAJE UP 53 DT 17.11.14 PV 24.11.14 FAT 20 DT 26.11.14 SR 11227420
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SHPRESA - AL Tirane 310,800 2014-12-29 2014-12-30 9721018142014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Shkolla L. Gurakuq qera up 170 dt 10.09.14 njoft fit 203 dt 30.09.14 kont 204 dt 01.10.14 fat 18 dt 24.12.2014 sr 092370818
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) ZYRA SADIKAJ (K92410001B) Tirane 10,000 2014-12-29 2014-12-30 9621018142014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Shkolla L. Gurakuq RIAPRIM AUTOBUSI UP 61 DT 19.12.14 PV 22.12.14 FAT 30 DT 22.12.14 SR 3993106
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 5,744 2014-12-19 2014-12-23 87210118142014 Elektricitet 2101814 Shkolla L. GurakuQ ENERGJI KONT P72226 FAT 618650338 DT 24.11.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) FAMSH - ALBANIA Tirane 153,600 2014-12-19 2014-12-23 9021018142014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Shkolla L. Gurakuq MAT ZYRE UP 51 DT 13.11.14 PV 14.11.14 FAYT 85-87 DT 17.11.14 FH 24 DT 17.11.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,930 2014-12-19 2014-12-23 9221018142014 Sherbime telefonike 2101814 Shkolla L. GurakuQ TELEFON FAT 718876712 DT 30.11.14 LINETI 310001693703
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 72,911 2014-12-19 2014-12-23 8821018142014 Karburant dhe vaj Shkolla L. Gurakuq NAFTE KONT NE VAZHD 27.03.14 FAT 6 DT 05.12.14 SR 18586106 FH 31 DT 05.12.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 19,560 2014-12-19 2014-12-23 8621018142014 Uje Shkolla L. Gurakuq UJE FAT 1411 DT 20.11.14 KONT 159277-1
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) CITRUS Tirane 44,040 2014-12-19 2014-12-23 9121018142014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2101814 Shkolla L. Guraku MAT ZYRE UP 56 DT 07.12.14 PV 12.12.14 FAT 362 DT 15.12.14 SR 17499162 FH 33 DT 15.12.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) FAMSH - ALBANIA Tirane 25,668 2014-12-19 2014-12-23 8921018142014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shkolla L. Gurakuq GAZ KON NE VAZHD 01.04.14 FAT 95 DT 10.12.14 SSR 03922448 FH 32 DT 10.12.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SHPRESA - AL Tirane 22,800 2014-12-10 2014-12-11 8521018142014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Shkolla L. Gurakuq BLERJE RRJETE TELI UP 52 DT 13.11.14 PV 27.11.14 FAT 12 DT 17.11.14 SR 09237012 DT 17.11.2014
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 211,138 2014-12-09 2014-12-10 8321018142014 Karburant dhe vaj Shkolla L. Gurakuq NAFTE KONT NE VAZHD 27.03.14 FAT 114 DT 01.12.14 SR 18586214 FH 26 DT 01.12.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 676,720 2014-12-09 2014-12-10 8221018142014 Karburant dhe vaj Shkolla L. Gurakuq NAFTE KONT NE VAZHD 27.03.14 FAT 21 DT 02.12.2014
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 312,750 2014-12-09 2014-12-10 8421018142014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuq VAZHD KONT 10.03.14 PERMB 27.11.14 FH 57-61 DT 27.11.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) FASTECH Tirane 108,000 2014-12-03 2014-12-04 8121018142014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Shkolla L. Gurakuq RIPARIM EPAJISJE ZYRE UP 50 DT 03.11.14 PV 07.11.14 FAT 74 DT 10.11.14 SR 16153924