Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) All All 33,014,744.00 101 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) DODA NDERTIM Diber 10,267 2014-12-24 2014-12-26 13220460122014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala RR RURALELIK.GARANCI PUNIMESH NE AKSIN RRUGOR MUHURR-SELISHT
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 2,770 2014-12-24 2014-12-26 13120460122014 Uje RR RURALEUJI FAT NR 483 DATE 20.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) PC STORE Diber 318,000 2014-12-23 2014-12-24 12920460122014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje RR RURALEBLERJE KOMPJUTERA FAT NR 3736 DATE 10.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) BASHKIM MATA Diber 4,560 2014-12-23 2014-12-24 13020460122014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj RR RURALE KOLAUDIM PUNIMESH FAT NR 79 DATE 15.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) RADIKA Diber 746,866 2014-12-23 2014-12-24 12520460122014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RR RURALE RIP vepra arti ne sek diber bulqize fat nr 22 date 15.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) RADIKA Diber 1,199,280 2014-12-23 2014-12-24 12420460122014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj RR RURALE situa. riparim shtresash ne aksin rugor diber fat nr 23 date 15.12.1412.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) YLBER CANI Diber 29,988 2014-12-22 2014-12-23 127204601225014 Kancelari RR RURALE KANCELARI FAT NR 131 DATE 18.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) ROALB STUDIO Diber 48,000 2014-12-22 2014-12-23 12620460122014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj RR RURALEsupervizion punimesh :rip shtresa rrugore ne sek. mat dhe bulqize fat nr 15 date 16.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 340 2014-12-22 2014-12-23 128204601225014 Elektricitet 2046012 RR RURALE ENERGJI B24239
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) AMADES TRAVEL END TOURS Diber 54,000 2014-12-22 2014-12-23 12320460122014 Udhetim jashte shtetit RR RURALEbileta udhetim jashte vendi fat nr 4 date 01.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) BE - IS SH.P.K Diber 4,997,133 2014-12-16 2014-12-17 12020460122014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RR RURALE RIP SHTRESA NE AKSET MAT DHE BULQIZE FAT NR 398 DATE 11.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) SHEHU Diber 439,800 2014-12-16 2014-12-17 11820460122014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RR RURALE BLERJE SKORJE FAT NR 319 DATE 10.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 2,772 2014-12-16 2014-12-17 12120460012014 Uje RR RURALE UJI NENTOR 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) ABEDIN HYSENAGOLLI Diber 169,980 2014-12-16 2014-12-17 12220460122014 Pjese kembimi, goma dhe bateri RR RURALE PJES KEMBIMI FAT NR 19/1 DATE 11.02.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) KEVENJO Diber 519,883 2014-12-16 2014-12-17 11920460122014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RR RURALE ROJE OBJEKTI FAT NR104 DATE 15.12.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) SHPETIM ALLAMANI Diber 130,412 2014-12-11 2014-12-11 11820460122014 Shpenzime gjyqesore 2046012 RR RURALE SHPENZIM GJYQESOR
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 127,451 2014-12-11 2014-12-11 942046012 2014 Udhetim jashte shtetit RR RURALE bileta jashte vendit
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 336 2014-12-11 2014-12-11 11420460122014 Posta dhe sherbimi korrier RR RURALE posta tetor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 873 2014-12-11 2014-12-11 11520460122014 Elektricitet 2046012 RR RURALE energji b 12053 nentor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) AMADES TRAVEL END TOURS Diber 63,900 2014-12-11 2014-12-11 10020460122014 Udhetim jashte shtetit RR RURALE bileta jashte vendit