Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) All All 10,431,181.00 76 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) SPARTAK SHEHU Tepelene 24,000 2014-12-19 2014-12-22 112/203402142014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave FT NR 13/03.05.2013 RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 2,000 2014-12-16 2014-12-17 110/20340122014 Sherbime telefonike nentor ruget rurale twp
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 604 2014-12-16 2014-12-17 111/20340122014 Elektricitet 2034012 nentor ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 132,000 2014-12-04 2014-12-09 107/20340122014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ft nr 21/06.11.2014 ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 264 2014-12-01 2014-12-02 106/20340122014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA TETOR RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 340 2014-12-01 2014-12-02 143/20340122014 Elektricitet 2034012 ENERGJI TETOR RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 3,940 2014-12-01 2014-12-01 105/20340122014 Sherbime telefonike TELEFON RUGER RURALE TEOR
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 689,780 2014-12-01 2014-12-01 103/20340122014 Shtese page per funksionin PAGA RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 449,328 2014-11-07 2014-11-10 99/20340122014 Paga baze PAGA RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 308,628 2014-11-04 2014-11-05 98/20340122014 Paga baze paga ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 201 2014-10-20 2014-10-20 96/20340122014 Elektricitet 2034012 KONTRA2676 RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 1,920 2014-10-20 2014-10-20 95/20340122014 Sherbime telefonike TELEFON SHTATOR RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 288 2014-10-20 2014-10-20 97/20340122014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIM POSTAR RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 738,420 2014-10-07 2014-10-08 91/20340122014 Shtese page per funksionin PAGA RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 180,000 2014-09-19 2014-09-25 90/20340122014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative emergjence ft nr 12/28.09.2011 ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 340 2014-09-24 2014-09-25 87/20340122014 Elektricitet 2034012 KONTR 2676 RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) GENTIAN SALA Tepelene 9,600 2014-09-19 2014-09-19 91/20340122014 Blerje dokumentacioni ft nr 150/04.09.2014 ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 3,353 2014-09-17 2014-09-18 89/20340122014 Sherbime telefonike TELEFON GUSHT RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 180 2014-09-17 2014-09-18 88/20340122014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA RUGET RURALE GUSHT
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 738,420 2014-09-08 2014-09-08 8120340122014 Paga baze PAGA RUGET RURALE