Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) All All 10,431,181.00 76 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) SPARTAK SHEHU Tepelene 24,000 2014-12-19 2014-12-22 112/203402142014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave FT NR 13/03.05.2013 RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 2,000 2014-12-16 2014-12-17 110/20340122014 Sherbime telefonike nentor ruget rurale twp
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 604 2014-12-16 2014-12-17 111/20340122014 Elektricitet 2034012 nentor ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 132,000 2014-12-04 2014-12-09 107/20340122014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ft nr 21/06.11.2014 ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 264 2014-12-01 2014-12-02 106/20340122014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA TETOR RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 340 2014-12-01 2014-12-02 143/20340122014 Elektricitet 2034012 ENERGJI TETOR RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 3,940 2014-12-01 2014-12-01 105/20340122014 Sherbime telefonike TELEFON RUGER RURALE TEOR
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 689,780 2014-12-01 2014-12-01 103/20340122014 Shtese page per funksionin PAGA RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 449,328 2014-11-07 2014-11-10 99/20340122014 Paga baze PAGA RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 308,628 2014-11-04 2014-11-05 98/20340122014 Paga baze paga ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 201 2014-10-20 2014-10-20 96/20340122014 Elektricitet 2034012 KONTRA2676 RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 1,920 2014-10-20 2014-10-20 95/20340122014 Sherbime telefonike TELEFON SHTATOR RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 288 2014-10-20 2014-10-20 97/20340122014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIM POSTAR RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 738,420 2014-10-07 2014-10-08 91/20340122014 Shtese page per funksionin PAGA RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 180,000 2014-09-19 2014-09-25 90/20340122014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative emergjence ft nr 12/28.09.2011 ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tepelene 340 2014-09-24 2014-09-25 87/20340122014 Elektricitet 2034012 KONTR 2676 RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) GENTIAN SALA Tepelene 9,600 2014-09-19 2014-09-19 91/20340122014 Blerje dokumentacioni ft nr 150/04.09.2014 ruget rurale
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 3,353 2014-09-17 2014-09-18 89/20340122014 Sherbime telefonike TELEFON GUSHT RUGET RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 180 2014-09-17 2014-09-18 88/20340122014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA RUGET RURALE GUSHT
  Nd-ja Ruget Rurale (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 738,420 2014-09-08 2014-09-08 8120340122014 Paga baze PAGA RUGET RURALE