Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) All All 65,947,961.00 101 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 2,061,018 2014-12-30 2014-12-31 12110940042014 Kontribute per sigurime shoqerore TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/ DIF. SIGURIME PRILL 2009
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) BANKA CREDINS Durres 580,000 2014-12-30 2014-12-31 12110940042014 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit ne vazhdim,Te Dala TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/RIMBURSIM LIST PAGESA
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 140,000 2014-12-30 2014-12-31 12010940042014 Paga baze TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/ DIF. TAP KORRIK 2008
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) PETRIT KAJANA Durres 1,320,000 2014-12-26 2014-12-26 11910940042014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/RIKTHIM VLERE SUBJEKTIT I PERJ. NGA LEGALIZ.
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) BEST-KONSTRUKSION Durres 7,260,000 2014-12-19 2014-12-23 11710940042014 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/RIKTHIM VLERE SUBJEKTIT I PERJ. NGA LEGALIZ.
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) GLORI PROJEKT Durres 476,400 2014-12-19 2014-12-22 10910940042014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/BL
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) ZEQIRI Durres 336,000 2014-12-19 2014-12-22 10910940042014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/BL
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) BANKA CREDINS Durres 4,989,480 2014-12-19 2014-12-22 11610940042014 Rimbursim i Bonove te Privatizimit per legalizimin e objekteve informale, Te Dala TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/RIMBURSIM
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) SHKELQIM QENDRO Durres 90,000 2014-12-19 2014-12-22 11210940042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/BL
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) GLORI PROJEKT Durres 108,000 2014-12-19 2014-12-22 11310940042014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/BL
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 33,170 2014-12-19 2014-12-22 11910940042014 Elektricitet 1094004 TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/EN. EL. KONT.A99151 KAMATA FAT NR 602692110
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 388,000 2014-12-18 2014-12-19 11410940042014 Paga baze TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/ TAP. 111201 PER MAJ 2008, 240684 QERSHOR 2008, 36115 KORRIK 2008
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 1,029,829 2014-12-18 2014-12-19 11810940042014 Kontribute per sigurime shoqerore TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/ DIF. SIGURIME SHKURT 2009
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 154,000 2014-12-18 2014-12-19 11510940042014 Paga baze TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/ TAP.KORRIK 2008
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) D&J Durres 27,960 2014-12-15 2014-12-16 10510940042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/SHP. TRANSP
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) D&J Durres 24,195 2014-12-15 2014-12-16 10610940042014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/SHP. TRANSP
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 4,543 2014-12-11 2014-12-12 10410940042014 Sherbime telefonike TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/TELEF.FAT.718923062
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) COPIER COMPUTER CENTER Durres 442,800 2014-12-09 2014-12-10 10110940042014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/BL PAISJE
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) HOXHA Durres 120,000 2014-12-09 2014-12-10 10310940042014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/ROJE
  ALUIZNI - Drejtorite Durres + Kruje (0707) VI-ES Durres 38,160 2014-12-09 2014-12-10 10210940042014 Pjese kembimi, goma dhe bateri TDO 0707/ALUIZNI/KOD 1094004/PJ. KEMBIMI