Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) All All 67,745,399.00 207 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) KLIMA TEKNIKA TB2 Tirane 312,672 2014-12-30 2014-12-31 23110940022014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Drejt.Pergjith.Aluiznit blerje kondicionere pv 29.12.2014 fat 1951 s 17682186 fh 560 29.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 227,909 2014-12-30 2014-12-31 23010940022014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Drejt.Pergjith.Aluiznit blerje serveri fat 563 s 18526041 fh 48 26.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) FASTECH Tirane 219,480 2014-12-30 2014-12-31 229 10940022014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Drejt.Pergjith.Aluiznit blerje paisje fat 1418 s 18444721 fh 49 26.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) BUJAR BUNDO Tirane 90,720 2014-12-30 2014-12-31 23210940022014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Drejt.Pergjith.Aluiznit rikonstruksion i taraces sit pun pv marrje dorzim 30.12.2014 fat 70 s 13379173
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) TONI-SECURITY Tirane 156,702 2014-12-30 2014-12-31 22310940022014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Drejt.Pergjith.Aluiznit roje objekti kont sherb 4164 25.07.2014 fat 157 s 15721558
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 124,416 2014-12-30 2014-12-31 22710940022014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Drejt.Pergjith.Aluiznit vendim gjykate nr 439 07.02.2014 2040 22.05.2014 shkr 32219 23.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) AMADEUS GROUP Tirane 57,400 2014-12-29 2014-12-30 22110940022014 Sherbime te tjera Drejt.Pergj.Aluiznit shp transporti pv 25.11.2014 fat 572 s 14872272
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) I T E. GRUP Tirane 83,789 2014-12-27 2014-12-30 22210940022014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Drejt.Pergjith.Aluiznit lik shpenz gjeneratori,,urdh prok nr 23 dt 25.11.2014,proc verb emergj 25.11.2014,fat 136 dt 25.11.2014 seri 17235572,fl hyr nr 16 dt 25.11.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) IT-PARTNERS Tirane 454,800 2014-12-29 2014-12-30 22410940022014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Drejt.Pergjith.Aluiznit blerje programi up 27 15.12.2014 vlers perf 26.12.2014 fat 18479610 26.12.2014 pv marrje dorzim 26.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 456,000 2014-12-29 2014-12-30 22510940022014 Sherbime te printimit dhe publikimit Drejt.Pergj.Aluiznit printime kont nr 6634 18.11.2014 fat 76 12.12.2014 pv 6634/2 12.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 430,260 2014-12-29 2014-12-30 22610940022014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Drejt.Pergj.Aluiznit mirmbajtje servera up 13 01.08.2014 kont 4429 11.08.2014 fat 80770101 pv marrje dorzim 4429/2 26.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) LAEL - 2000 Tirane 9,500 2014-12-24 2014-12-26 21410940022014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Drejt.Pergjith.Aluiznit lik peme e Viti Ri,urdh prok nr 28 dt 15.12.2014,proc verb dt 15.12.2014,fat 450 dt 15.12.2014 seri 15738942,fl hyr nr 17 dt 15.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) BANKA CREDINS Tirane 391,500 2014-12-24 2014-12-26 21710940022014 Udhetim i brendshem Drejt.Pergjith.Aluiznit lik dieta nentor-dhjetor,autoriz nr 146/1 dt 17.10.2013,listepagesa tetor-nentor-dhjetor
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 60,500 2014-12-24 2014-12-26 22010940022014 Udhetim i brendshem Drejt.Pergjith.Aluiznit lik dieta nentor-dhjetor,autoriz nr 146/1 dt 17.10.2013,listepagesa tetor-nentor-dhjetor
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) LAEL - 2000 Tirane 8,500 2014-12-24 2014-12-26 21510940022014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Drejt.Pergjith.Aluiznit likdekorim Viti Ri,urdh prok nr 30 dt 15.12.2014,proc verb dt 18.12.2014,fat 451 dt 15.12.2014 seri 15738943,fl hyr nr 18 dt 18.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 33,500 2014-12-24 2014-12-26 21910940022014 Udhetim i brendshem Drejt.Pergjith.Aluiznit lik dieta nentor-dhjetor,autoriz nr 146/1 dt 17.10.2013,listepagesa tetor-nentor-dhjetor
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,000 2014-12-24 2014-12-26 21810940022014 Udhetim i brendshem Drejt.Pergjith.Aluiznit lik dieta nentor-dhjetor,autoriz nr 146/1 dt 17.10.2013,listepagesa tetor-nentor-dhjetor
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) BUJAR BUNDO Tirane 341,160 2014-12-23 2014-12-24 21310940022014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Drejt.Pergjith.Aluiznit riparim tarace up 23 01.12.2014 urdher 1246 05.12.2014 sit ,pv marrje dorzim 18.12.2014 fat 68 s 13379171
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 210,000 2014-12-23 2014-12-23 21210940022014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Drejt.Pergjith.Aluiznit blerje programi up 24 03.12.2014 kont 04.12.2014 fat 876 s 16310578
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) MAJLIND LAMÇE Tirane 283,200 2014-12-16 2014-12-17 21010940022014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Drejt.Pergjith.Aluiznit lyerje godines up 19 28.10.2014 ftese per if njoft 28.11.2014 fat 36 s 17963938