Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) All All 1,942,922.00 50 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 12,920 2014-12-18 2014-12-19 10810500342014 Udhetim i brendshem INSTAT SHKODER SHPENZIME UDHETIMI
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,660 2014-12-17 2014-12-17 10610500342014 Uje INSTAT SHKODER ft 3364198 dt 30.11.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 4,596 2014-12-17 2014-12-17 10510500342014 Posta dhe sherbimi korrier INSTAT SHKODER ft 16487189/287/889 30.11.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 5,124 2014-12-17 2014-12-17 10710500342014 Sherbime telefonike INSTAT SHKODER ft 718992829 dt 30.11.2014/8034/205/924/
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 26,368 2014-12-11 2014-12-12 9910500342014 Udhetim i brendshem INSTAT SHKODER DIETA
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 147,139 2014-12-01 2014-12-02 9810500342014 Paga baze INSTAT SHKODER PAGE
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,660 2014-11-17 2014-11-17 9610500342014 Uje INSTAT SHKODER ft 3357775 dt 31.10.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 2,227 2014-11-17 2014-11-17 9710500342014 Sherbime telefonike INSTAT SHKODER ft 718845994 dt 31.10.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 2,202 2014-11-17 2014-11-17 9510500342014 Posta dhe sherbimi korrier INSTAT SHKODER ft 16487036/264 31.10.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 147,139 2014-11-03 2014-11-03 8910500342014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi INSTAT SHKODER
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 2,970 2014-10-20 2014-10-21 8610500342014 Posta dhe sherbimi korrier INSTAT SHKODER ft 16487284 dt 30.09.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 2,216 2014-10-20 2014-10-21 88100500342014 Sherbime telefonike INSTAT SHKODER ft 718673063 dt 30.09.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,660 2014-10-20 2014-10-21 8710500342014 Uje INSTAT SHKODER ft 3312554 dt 30.09.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 147,139 2014-10-02 2014-10-03 8010500342014 Shtese page per vjetersi ne pune INSTAT SHKODER PAGE
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 3,750 2014-09-18 2014-09-19 7710500342014 Posta dhe sherbimi korrier INSTAT SHKODER ft 16487372/31.08.2014-----11519365 31.08.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 2,361 2014-09-18 2014-09-19 7910500342014 Sherbime telefonike INSTAT SHKODER ft 718487699 dt 31.08.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,660 2014-09-18 2014-09-19 7810500342014 Uje INSTAT SHKODER ft 3311703 dt 31.08.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 147,139 2014-09-03 2014-09-03 7110500342014 Paga baze INSTAT SHKODER PAGE
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,660 2014-08-18 2014-08-19 6910500342014 Uje INSTAT SHKODER ft 3286713 dt 31.08.2014
  Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 2,229 2014-08-18 2014-08-19 701050032014 Sherbime telefonike INSTAT SHKODER ft 718298160 dt 31.07.2014