Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Instat e rrethi Kavaje (3513) All All 21,760.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Instat e rrethi Kavaje (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 10,800 2013-12-31 2014-01-10 210500142014 Unspecified STATISTIKA QERA ZYRE PER MUSTAFA BARDHIN PER DHJETOR 2013
  Dega e Instat e rrethi Kavaje (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 1,200 2013-12-31 2014-01-10 310500142014 Unspecified STATISTIKA TATIM QERA ZYRE PER DHJETOR 2013
  Dega e Instat e rrethi Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 978 2013-12-31 2014-01-10 410500142014 Unspecified STATISTIKA LIKUJDIM FAT POSTE NR 617 DT 31.12.2013
  Dega e Instat e rrethi Kavaje (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 4,809 2013-12-31 2014-01-10 510500142014 Unspecified STATISTIKA LIKUJDIM FAT TELEF NR 716546356 DT 30.11.2013
  Dega e Instat e rrethi Kavaje (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 3,973 2013-12-31 2014-01-10 610500142014 Unspecified STATISTIKA LIKUJDIM FAT TELEF NR 716774867DT 31.12.2013 PER MUAJIN DHJETOR 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >