Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) All All 3,130,922.00 94 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 5,323 2014-12-22 2014-12-23 16310500092014 Sherbime telefonike tel Statistika 310001910698
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 2,120 2014-12-22 2014-12-23 16410500092014 Sherbime telefonike tel Statistika 310001819816
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 8,407 2014-12-18 2014-12-19 16210500092014 Sherbime telefonike tele 310001815413 Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,314 2014-12-12 2014-12-15 16110500092014 Posta dhe sherbimi korrier posta Librazhd Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 2,301 2014-12-12 2014-12-15 16010500092014 Elektricitet 1050009 energji Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 612 2014-12-12 2014-12-15 15910500092014 Posta dhe sherbimi korrier posta Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 5,770 2014-12-05 2014-12-05 15710500092014 Udhetim i brendshem dieta Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 972 2014-12-05 2014-12-05 15810500092014 Posta dhe sherbimi korrier posta Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 232,138 2014-12-02 2014-12-03 15110500092014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Fatmir Belba 028261615 Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 6,965 2014-11-26 2014-11-27 14610500092014 Sherbime telefonike tel 718840349 Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 7,617 2014-11-17 2014-11-18 14310500092014 Sherbime telefonike tel Statistika EL
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 480 2014-11-17 2014-11-18 14510500092014 Posta dhe sherbimi korrier posta Librazhd Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 276 2014-11-17 2014-11-18 14410500092014 Posta dhe sherbimi korrier posta Librazhd Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 990 2014-11-12 2014-11-13 14110500092014 Elektricitet 1050009 energji Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,170 2014-11-12 2014-11-13 13910500092014 Posta dhe sherbimi korrier posta Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 2,595 2014-11-12 2014-11-13 14010500092014 Sherbime telefonike tel energji Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,422 2014-11-12 2014-11-13 14210500092014 Posta dhe sherbimi korrier posta Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 232,952 2014-11-03 2014-11-03 13210500092014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Fatmir Belba 028261615 Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 4,955 2014-11-03 2014-11-03 13310500092014 Sherbime telefonike tel Librazhd Statistika
  Dega e Instat rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 438 2014-10-20 2014-10-20 12910500092014 Posta dhe sherbimi korrier posta Gramsh Statistika