Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) All All 2,882,968.00 116 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 63,772 2014-12-24 2014-12-26 152 10500072014 Udhetim i brendshem STATISTIKA djeta dhjetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 340 2014-12-22 2014-12-23 15010500072014 Elektricitet 1050007 STATISTIKA energji b23050 nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,368 2014-12-22 2014-12-23 14810500072014 Posta dhe sherbimi korrier STATISTIKA posta nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 5,102 2014-12-22 2014-12-23 14310500072014 Sherbime telefonike STATISTIKA telefon nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 2,077 2014-12-22 2014-12-23 14510500072014 Sherbime telefonike STATISTIKA telefon nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 5,560 2014-12-22 2014-12-23 14910500072014 Elektricitet 1050007 STATISTIKA energji c44858 nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 720 2014-12-22 2014-12-23 14710500072014 Posta dhe sherbimi korrier STATISTIKA posta nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 3,460 2014-12-22 2014-12-23 15110500072014 Elektricitet 1050007 STATISTIKA energji a010033014276 nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 4,021 2014-12-22 2014-12-23 14410500072014 Sherbime telefonike STATISTIKA telefon nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,296 2014-12-23 2014-12-23 14610500072014 Posta dhe sherbimi korrier STATISTIKA posta fat nr 01.12.14
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ILIR NUREDINI Diber 9,000 2014-12-15 2014-12-15 14210500072014 Sherbim per ngrohje STATISTIKAblerje gaz per ngrohje fat nr 37 date 12.12.14
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) FATOS ELEZI Diber 9,000 2014-12-15 2014-12-15 1411050072014 Sherbim per ngrohje STATISTIKA sherbime e lyrje zyre fat nr17 date 12.12.14
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 230,783 2014-12-02 2014-12-03 13710500072014 Shtese page per funksionin STATISTIKA paga neto nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 340 2014-11-19 2014-11-20 13410050072014 Elektricitet 1050007 statistika 1050007 energji c 44858 tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 340 2014-11-19 2014-11-20 13610050072014 Elektricitet 1050007 statistika 1050007 energji a33014276 tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,158 2014-11-19 2014-11-20 13310050072014 Posta dhe sherbimi korrier statistika 1050007 posta tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 2,021 2014-11-19 2014-11-20 12910500072014 Sherbime telefonike statistika 1050007 telefon tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,188 2014-11-19 2014-11-20 13110050072014 Posta dhe sherbimi korrier statistika 1050007 posta tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 2,000 2014-11-19 2014-11-20 13010500072014 Sherbime telefonike statistika 1050007 telefon tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 900 2014-11-19 2014-11-20 13110050072014 Posta dhe sherbimi korrier statistika 1050007 posta tetor 2014