Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) All All 2,882,968.00 116 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 63,772 2014-12-24 2014-12-26 152 10500072014 Udhetim i brendshem STATISTIKA djeta dhjetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 340 2014-12-22 2014-12-23 15010500072014 Elektricitet 1050007 STATISTIKA energji b23050 nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,368 2014-12-22 2014-12-23 14810500072014 Posta dhe sherbimi korrier STATISTIKA posta nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 5,102 2014-12-22 2014-12-23 14310500072014 Sherbime telefonike STATISTIKA telefon nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 2,077 2014-12-22 2014-12-23 14510500072014 Sherbime telefonike STATISTIKA telefon nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 5,560 2014-12-22 2014-12-23 14910500072014 Elektricitet 1050007 STATISTIKA energji c44858 nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 720 2014-12-22 2014-12-23 14710500072014 Posta dhe sherbimi korrier STATISTIKA posta nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 3,460 2014-12-22 2014-12-23 15110500072014 Elektricitet 1050007 STATISTIKA energji a010033014276 nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 4,021 2014-12-22 2014-12-23 14410500072014 Sherbime telefonike STATISTIKA telefon nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,296 2014-12-23 2014-12-23 14610500072014 Posta dhe sherbimi korrier STATISTIKA posta fat nr 01.12.14
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ILIR NUREDINI Diber 9,000 2014-12-15 2014-12-15 14210500072014 Sherbim per ngrohje STATISTIKAblerje gaz per ngrohje fat nr 37 date 12.12.14
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) FATOS ELEZI Diber 9,000 2014-12-15 2014-12-15 1411050072014 Sherbim per ngrohje STATISTIKA sherbime e lyrje zyre fat nr17 date 12.12.14
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 230,783 2014-12-02 2014-12-03 13710500072014 Shtese page per funksionin STATISTIKA paga neto nentor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 340 2014-11-19 2014-11-20 13410050072014 Elektricitet 1050007 statistika 1050007 energji c 44858 tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 340 2014-11-19 2014-11-20 13610050072014 Elektricitet 1050007 statistika 1050007 energji a33014276 tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,158 2014-11-19 2014-11-20 13310050072014 Posta dhe sherbimi korrier statistika 1050007 posta tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 2,021 2014-11-19 2014-11-20 12910500072014 Sherbime telefonike statistika 1050007 telefon tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,188 2014-11-19 2014-11-20 13110050072014 Posta dhe sherbimi korrier statistika 1050007 posta tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 2,000 2014-11-19 2014-11-20 13010500072014 Sherbime telefonike statistika 1050007 telefon tetor 2014
  Dega e Instat rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 900 2014-11-19 2014-11-20 13110050072014 Posta dhe sherbimi korrier statistika 1050007 posta tetor 2014