Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Partia Republikane (3535) All All 7,411,650.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Partia Republikane (3535) PARTIA REPUBLIKANE Tirane 741,165 2014-10-13 2014-10-14 510400072014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 604 Partia Republikane fond buxhetor Tetor 2014 shkresa min fin 3863/2 dt 26.3.14
  Partia Republikane (3535) PARTIA REPUBLIKANE Tirane 1,482,330 2014-10-06 2014-10-06 410400072014 Transferta per partite politike 604 Partia Republikane fond buxhetor Gusht-Shtator 2014 shkresa min fin 3863/2 dt 26.3.14
  Partia Republikane (3535) PARTIA REPUBLIKANE Tirane 2,223,495 2014-07-16 2014-07-16 310400072014 Transferta per partite politike 604 Partia Republikane fond buxhetor maj - korrik 2014 shkresa min fin 3863/2 dt 26.3.14
  Partia Republikane (3535) PARTIA REPUBLIKANE Tirane 741,165 2014-04-14 2014-04-14 210400072014 Transferta per partite politike 604 Partia Republikane fond buxhetor prill 2014 shkresa min fin 3863/2 dt 26.3.14
  Partia Republikane (3535) PARTIA REPUBLIKANE Tirane 2,223,495 2014-03-25 2014-03-26 110400072014 Transferta per partite politike 604 Partia Republikane fond buxhetor janar-mars 2014 shkresa 371 dt 21.3.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >