Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder (3333) All All 12,695,008.00 117 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ENDRIT ULIGAJ Shkoder 28,680 2014-12-29 2014-12-30 13710290472014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 186666265 DT. 19.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder PC STORE Shkoder 110,000 2014-12-22 2014-12-23 13510290472014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 18116371 DT. 01.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DORIAN BUSHATI Shkoder 80,000 2014-12-22 2014-12-23 13610290472014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 015833 DT. 01.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ENDRIT ULIGAJ Shkoder 9,500 2014-12-22 2014-12-23 13410290472014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 18666263 DT. 17.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 3,746 2014-12-16 2014-12-16 12810290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 719008624 DT. 30.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 30,355 2014-12-16 2014-12-16 12610290472014 Elektricitet 1029047 GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 619119065 DT. 10.12.2014 KONTR. A30106
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 105,828 2014-12-16 2014-12-16 12510290472014 Posta dhe sherbimi korrier GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 11523749 DT. 30.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Shkoder 10,000 2014-12-16 2014-12-16 12710290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 121281893 DT. 30.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 172,462 2014-12-01 2014-12-01 12410290472014 Shtese page per vjetersi ne pune GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder BANKA E TIRANES Shkoder 475,524 2014-12-01 2014-12-01 12310290472014 Paga baze GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder JULJAN PODGORIÇANI Shkoder 14,166 2014-11-24 2014-11-24 12210290472014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT.7104165 DT. 20.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 4,306 2014-11-18 2014-11-18 11810290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 718847715 DT. 31.10.2014 KLIENTI 110000009901
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DORIAN BUSHATI Shkoder 208,100 2014-11-18 2014-11-18 12110290472014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 015830 DT. 03.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Shkoder 7,245 2014-11-13 2014-11-13 12010290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 12253094 dt. 01.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 21,478 2014-11-13 2014-11-13 11910290472014 Elektricitet 1029047 GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 617932018 DT. 11.11.2014 KONTR. A30106
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ANORIA Shkoder 86,280 2014-11-07 2014-11-10 10910290472014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre GJYKATA ADMINISTRATIVE fat. 14023987 dt. 01.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Shkoder 1,960 2014-11-10 2014-11-10 11110290472014 Shpenzime te tjera transporti GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 16496733 DT. 04.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 8,392 2014-11-10 2014-11-10 11210290472014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 118552405 DT. 03.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 112,356 2014-11-07 2014-11-10 11010290472014 Posta dhe sherbimi korrier GJYKATA ADMINISTRATIVE fat. 16487043 dt. 30.10.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ENDRIT ULIGAJ Shkoder 32,280 2014-11-07 2014-11-10 10810290472014 Kancelari GJYKATA ADMINISTRATIVE fat. 17282958 dt. 23.10.2014