Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  QKR Verberve (3535) All All 21,942,767.00 9 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 4,316,099 2014-10-08 2014-10-09 1010250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve .sit shpenz shp,dt 6.10.2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 1,136,269 2014-09-03 2014-09-03 910250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve sit shp gusht sh 02.09.2014 sit 2.9.2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 1,535,247 2014-08-05 2014-08-06 8 10250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve urdher nr 89/1 dt1.8.2014 SIT 1.8.2014 sit korrik 2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 1,847,967 2014-07-10 2014-07-10 7 10250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve urdher nr 85/1 dt09.07.2014,.sit shpenz nr 85 dt 09.07.2014 shp, paga , tatime sig shoq qershor 2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 3,185,899 2014-06-06 2014-06-06 6 10250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve urdher nr 69 dt04.06.2014,.sit shpenz shp, paga , tatime sig shoq maj 2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 1,734,428 2014-05-06 2014-05-07 5 10250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve .sit shpenz shp, paga , tatime sig shoq prill 2014
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 2,791,029 2014-04-07 2014-04-07 410250992014 Transferta per shoqerite e te verberve 1025099 q k verbeerve .sit shpenz shp, paga , tatime sig shoq mars 2014
  QKR Verberve (3535) STERKAJ Tirane 3,195,848 2014-03-13 2014-03-17 310250992014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 1025099 q k verbeerve . lik 5% garanci Qendra Kombetare Verberve , urdh lik nr 21 dt 10.03.2014,kontr 120 dt 16.09.2006,sit nr 6dt 07.11.2007,proc verb kolaud 42 dt 04.07.2008,çertif marjes dorez 19.06.2013
  QKR Verberve (3535) QENDRA K.R.V.SH. Tirane 2,199,981 2014-02-11 2014-02-11 110250992014 Unspecified 1025099 q k verbeerve . shp, paga , tatime sig shoq m janar 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >