Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) All All 72,537,659.00 247 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) VASIL SHANDRO (L13706404K) Tirane 725,767 2014-12-29 2014-12-30 24510250972014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 SHERB SOC SHTET Vendim Gjyqesor per Irma Gjoka, vendim nr 1813 dt 09.03.2009,Urdher nr 4262/1 dt 5.12.2014,listepagese
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,500 2014-12-29 2014-12-30 27110250972014 Udhetim i brendshem 602 SHERB SOC SHTET dieta, autorizim 101 dt 15.12.14,listepagese dhjetor 2014
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 49,761 2014-12-24 2014-12-29 27310250972014 Udhetim i brendshem 602 SHERB SOC SHTET udhetim jasht vendit,autoriz 2334 dt 30.10.14,kerkes dth esarit 2334/1 dt 24.12.14,autoriz terheqje valute 2334/2 dt 24.12.14,355 euro * 140.3= 49711 leke
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) MITAT LIKA Tirane 36,000 2014-12-28 2014-12-29 27510250972014 Shpenzime te tjera transporti SHERB SOC SHTET shpenzime per automjetet e instituc,UP 27 dt 22.12.14,ftes of dt 23.12.14,vlersim perf 24.12.14,fat 78 ft 26.12.14 seri 13761528,fh 34 dt 26.12.14
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA CREDINS Tirane 66,000 2014-12-28 2014-12-29 27710250972014 Udhetim i brendshem 602 SHERB SOC SHTET .lik dieta brenda vendit,autorizim 102 dt 15.12.14,listpages
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,500 2014-12-28 2014-12-29 27610250972014 Udhetim i brendshem 602 SHERB SOC SHTET .lik dieta brenda vendit,autorizim 101 dt 15.12.14 listpag
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 384,000 2014-12-28 2014-12-29 26710250972014 Karburant dhe vaj SHERB SOC SHTET blerje nafte me bot,Kontrate 1181 dt 18.12.14,up 4/3 dt 19.02.14,autorizim 4/4 dt 29.05.14,fat 974 dt 18.12.14 seri 18091126
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) ELVIRA GOGA Tirane 129,600 2014-12-28 2014-12-29 27410250972014 Blerje dokumentacioni SHERB SOC SHTET blerje libreza,up 58 dt 22.12.14,ftes ofert 23.12.14,vlersim perf 26.12.14,fat 301 dt 26.12.14,fh 33 dt 26.12.14
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,950 2014-12-26 2014-12-26 27010250972014 Grante per familjet per shpenzime funerale 1025097 602 SHERB SOC SHTET tatim ne burim,per te larguarit nga puna,Anila Panajoti,liste pagese
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA CREDINS Tirane 83,200 2014-12-26 2014-12-26 27210250972014 Udhetim i brendshem 602 SHERB SOC SHTET .lik dieta brenda vendit listpag
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,552 2014-12-26 2014-12-26 26910250972014 Grante per familjet per shpenzime funerale SHERB SOC SHTET shperblim per shkeputje nga marrdh e punes,Urdher 16/3 dt 13.01.14
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 3,460 2014-12-26 2014-12-26 26810250972014 Elektricitet 1025097 602 SHERB SOC SHTET .lik ft energjie nr kontr c-54070
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) RIKON-AL Tirane 123,750 2014-12-23 2014-12-23 24910250972014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHERB SOC SHTET sherbim printime up 23 14.04.2014 vlersim perf 17.04.2014 Fat 598 dt 04.12.2014 kont 21.04.2014
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,620 2014-12-18 2014-12-19 26210250972014 Udhetim i brendshem 602 SHERB SOC SHTET .lik dieta brenda vendit listpag dt 18.12.2014
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) TIRANA BAILIFF'S SEVICES Tirane 594,698 2014-12-18 2014-12-19 23310250972014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 SHERB SOC SHTET Vendim Gjyqesor per Drita Mandrea, 4262/1 dt 5.12.14
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) LIS DARAKU Tirane 88,500 2014-12-18 2014-12-19 26110250972014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602 SHERB SOC SHTET .lik ft rip kond up dt 4.12.2014, nj fit dt 14.12.2014, seri 7386794 dt 16.12.2014
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 75,095 2014-12-18 2014-12-19 25210250972014 Elektricitet 1025097 602 SHERB SOC SHTET .lik ft energjie nr kontr c-54070
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) EAGLE MOBILE Tirane 18,366 2014-12-18 2014-12-19 25910250972014 Sherbime telefonike 602 SHERB SOC SHTET .lik ft cel nentor 2014
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) ELVIRA GOGA Tirane 58,560 2014-12-18 2014-12-19 25410250972014 Blerje dokumentacioni 602 SHERB SOC SHTET .lik ft bl shtypshkrime dhe tonera up dt 1.12.2014, nj fit dt 10.12.2014, seri 19208812 dt 12.12.2014, fh dt 12.12.2014
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 296,726 2014-12-18 2014-12-19 25310250972014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 SHERB SOC SHTET .lik ft sherb roje kv dt 30.4.2014, seri 17104520 dt 15.12.2014