Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) All All 4,863,902.00 49 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 15,840 2014-12-18 2014-12-19 6610250892014 Udhetim i brendshem ISHP 1025089 djeta
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 5,280 2014-12-16 2014-12-17 6710250892014 Udhetim i brendshem ISHP 1025089 djeta
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) YMERAJ PRINT Fier 9,994 2014-12-11 2014-12-12 6310250892014 Kancelari ISHP 1025089 kancelari
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 642 2014-12-09 2014-12-10 6210250892014 Posta dhe sherbimi korrier ISHP 1025089 posta Nentor 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) TELE.CO&CONSTRUCTION Fier 4,560 2014-12-09 2014-12-10 6310250892014 Sherbime telefonike ISHP 1025089 internet Nentor 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 118,560 2014-12-01 2014-12-02 6110250892014 Shtese page per funksionin ISHP 1025089 paga Nentor 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 177,260 2014-12-01 2014-12-02 6010250892014 Shtese page per funksionin ISHP 1025089 paga Nentor 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 35,000 2014-11-25 2014-11-25 581025082014 Udhetim i brendshem I SH P Fier 1025089 pagesa dieta Valentina Skenderi
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 14,000 2014-11-25 2014-11-25 591025082014 Udhetim i brendshem I SH P Fier 1025089 pagesa dieta Valentina Skenderi
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) TELE.CO&CONSTRUCTION Fier 4,560 2014-11-21 2014-11-24 5710250892014 Sherbime telefonike ISHP 1025089 internet Tetor 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,236 2014-11-21 2014-11-24 5610250892014 Posta dhe sherbimi korrier ISHP 1025089 posta Tetor 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 184,000 2014-11-03 2014-11-04 5410250892014 Shtese page per funksionin ISHP 1025089 paga Tetor 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 267,940 2014-11-03 2014-11-04 5310250892014 Shtese page per funksionin ISHP 1025089 paga Tetor 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 996 2014-10-20 2014-10-20 5110250892014 Posta dhe sherbimi korrier ISHP 1025089 posta Gusht 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 19,200 2014-10-20 2014-10-20 5010250892014 Uje ISHP 1025089 lidhje kontrate
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,056 2014-10-20 2014-10-20 4810250892014 Posta dhe sherbimi korrier ISHP 1025089 posta Shtator 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) TELE.CO&CONSTRUCTION Fier 4,560 2014-10-16 2014-10-17 4910250892014 Sherbime telefonike ISHP 1025089 internet Shtator 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 373,774 2014-10-02 2014-10-02 4510250892014 Shtese page per funksionin ISHP 1025089 paga Shtator 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 11,996 2014-09-24 2014-09-25 4610250892014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim ISHP 1025089 materiale
  Inspektoriati Shteteror i Punes Fier (0909) TELE.CO&CONSTRUCTION Fier 4,560 2014-09-11 2014-09-12 4510250892014 Sherbime telefonike ISHP 1025089 internet gusht 2014