Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) All All 5,187,571.00 80 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) ELTION THANASI Vlore 7,200 2014-12-24 2014-12-26 10510250872014 Sherbime telefonike 1025087 INSPEKTORIATI INTERNET FAT NR 597 DAT 17.10.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 5,761 2014-12-22 2014-12-23 11810250872014 Elektricitet 1025087 INSP PUNES CEZ FAT NR A 47890 DAT 30.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) MAGRIP BANA Vlore 22,560 2014-12-22 2014-12-23 11910250872014 Kancelari 1025087 INSPEKTORIATI KANCELERI FAT NR 477 DAT 17.12.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 3,520 2014-12-22 2014-12-23 12010250872014 Udhetim i brendshem 1025087 INSPEKTORIATI DIETA 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) ELDA DEDJA(L21401024J) Vlore 8,000 2014-12-18 2014-12-22 11610250872014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1025087 INSPEKTORIATI BOJE PRINTERI FAT NR 14 DAT 15.12.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) NISATEL Vlore 1,800 2014-12-18 2014-12-18 11710250872014 Sherbime telefonike 1025087 INSP PUNES NISATEL FAT NR 3441 DAT 30.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 340 2014-12-15 2014-12-16 10810250872014 Kancelari 1025087 INSP PUNES CEZ FAT NR A 29210 DAT 26.10.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 126 2014-12-15 2014-12-16 10710250872014 Posta dhe sherbimi korrier 1025087 INSPEKTORIATI FAT NR 509 DAT 30.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) "MILOSAO" Vlore 9,000 2014-12-16 2014-12-16 10910250872014/ Blerje dokumentacioni 1025087 INSPEKTORIATI FOTOKOPJE FAT NR 448 DAT 15.10.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 26,340 2014-12-03 2014-12-03 10310250872014 Udhetim i brendshem 1025087 INSPEKTORIATI DIETA 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 2,136 2014-12-03 2014-12-03 10510250872014 Posta dhe sherbimi korrier 1025087 INSPEKTORIATI FAT NR 12,722, DAT 30.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 15,300 2014-12-03 2014-12-03 10410250872014 Udhetim i brendshem 1025087 INSPEKTORIAT DIETA NENTOR 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 290,063 2014-12-01 2014-12-01 10210250872014 Paga baze 1025087 INSPEKTORIATI PAGA NENTOR 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 134,311 2014-12-01 2014-12-01 10110250872014 Paga baze 1025087 INSPEKTORIATI PAGAT NENTOR 2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 2,251 2014-11-25 2014-11-25 10010250872014 Elektricitet 1025087 INSP PUNES CEZ FAT NR FI 47890 DAT 11.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 13,700 2014-11-18 2014-11-19 9010250872014 Te tjera transferta tek individet 1025087 INSPEKTORIATI PAGA KURSANTEVE
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) SHPRESA DRIZA Vlore 29,000 2014-11-18 2014-11-18 9510250872014 Kancelari 1025087 INSPEKTORIATI KANCELERI FAT NR 190 DAT 04.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) DHIMITRAQ KOSTA Vlore 13,900 2014-11-18 2014-11-18 9610250872014 Blerje dokumentacioni 1025087 INSPEKTORIATI SHTYPSHKRIME FAT NR 70 DAT 27.10.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,224 2014-11-18 2014-11-18 9810250872014 Posta dhe sherbimi korrier 1025087 INSPEKTORIATI FAT NR 649,17 DAT 31.10.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) NISATEL Vlore 1,810 2014-11-18 2014-11-18 9710250872014 Sherbime telefonike 1025087 INSP PUNES NISATEL FAT NR 3090 31.10.2014