Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) All All 24,988,964.00 147 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) BOIKEN VERLI Durres 102,000 2014-12-29 2014-12-30 21510250662014 Elektricitet 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 335 DT 26.12.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) ERIDION Durres 167,998 2014-12-29 2014-12-30 21610250662014 Uje 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 135 DT 29.12.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) ENIDA KLEMO Durres 11,379 2014-12-29 2014-12-30 21810250662014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 11379 DT 26.12.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 5,228 2014-12-16 2014-12-17 21110250662014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 185 DT 30.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 37,176 2014-12-11 2014-12-12 20810250662014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1025066 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT NENTOR 2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) VJOLLCA OSMANI Durres 80,880 2014-12-10 2014-12-11 20210250662014 Udhetim i brendshem 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 39 DT 26.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRIOT DROJA Durres 21,000 2014-12-10 2014-12-11 20110250662014 Pagese paaftesie 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 39 DT 26.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) ENIDA KLEMO Durres 28,100 2014-12-05 2014-12-09 20010250662014 Posta dhe sherbimi korrier 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 908,909 DT 2.12.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) EGLENTI Durres 351,884 2014-12-05 2014-12-09 19910250662014 Kompensime speciale te tjera - Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 673 DT 30.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 216 2014-12-05 2014-12-09 19610250662014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 604 DT 30.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Durres 117,742 2014-12-05 2014-12-09 1971025066 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 172 dt 30.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) BANKA E TIRANES Durres 107,000 2014-12-05 2014-12-09 19810250662014 Shpenzime gjyqesore 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 CEK MAGDALENA MUSAJ KARTE IDENT.G05709112T
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 1,102,370 2014-12-01 2014-12-01 19410250662014 Sherbime telefonike 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 PAGA NENTOR 2014 BORDERO
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 590 2014-12-01 2014-12-01 19510250662014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT48596 DT 1.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) SHKELQIM QENDRO Durres 46,080 2014-11-26 2014-11-27 19210250662014 Posta dhe sherbimi korrier 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 3013 DT 20.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) A.K.F. PETROLEUM Durres 34,800 2014-11-26 2014-11-27 19110250662014 Uje 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 563 DT 18.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) SEJTUR GEÇO Durres 42,356 2014-11-26 2014-11-27 19310250662014 Posta dhe sherbimi korrier 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 46,46/1DT 25.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) EGLENTI Durres 199,064 2014-11-13 2014-11-26 18410250662014 Sherbime telefonike 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 670 DT 5.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) EGLENTI Durres 301,495 2014-11-13 2014-11-26 18310250662014 Paga baze 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 659.660 DT 31.10.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 42,168 2014-11-25 2014-11-25 18710250662014 Sherbime telefonike 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT TETOR 2014