Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) All All 4,606,608.00 62 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 7,149 2014-12-26 2014-12-26 12010250552014 Elektricitet 1025055 energji dhjetor-2014 KU0K170030139697Kujdesi Social Kukes
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 27,500 2014-12-24 2014-12-26 12110250552014 Udhetim i brendshem 1025055 dieta muaji dhjetor 2014 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 11,000 2014-12-23 2014-12-24 11910250552014 Udhetim i brendshem 1025055 djeta personeli muaji dhjetor 2014 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 9,600 2014-12-15 2014-12-16 11610250552014 Sherbime te tjera 1025055 shp uje kontrata 171/2 kont nr 218/6 fatdt0000505 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 60,000 2014-12-15 2014-12-16 11810250552014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1025055 Zyra e Kujdesit social qira objekti fat Nr 218/6 dhjetor2014 kontrata Nr 2186 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 5,886 2014-12-15 2014-12-16 11710250552014 Elektricitet 1025055 shp energji elekt k139697 fat618108744dt19.11.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 3,396 2014-12-13 2014-12-15 11410250552014 Sherbime telefonike 1025055 shp telefoni fat7189229699dt31.11.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 5,124 2014-12-13 2014-12-15 11510250552014 Posta dhe sherbimi korrier 1025055 shp postare fat776dt 30.11.2014 seria 12597882
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 308,457 2014-12-01 2014-12-01 10810250552014 Shtese page per vjetersi ne pune 1025055 Zyra e Kujdesit social paga personeli nentor 2014 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 4,200 2014-11-17 2014-11-17 10710250552014 Elektricitet 1025055 shp energji elekt k139697 fat616952711.dt 31.10.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 60,000 2014-11-17 2014-11-17 10810250552014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1025055 Zyra e Kujdesit social qira objekti fat Nr 03. dt 20.08.2014kontrata Nr 2186 muaji nentor bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 3,000 2014-11-13 2014-11-14 9910250552014 Sherbime telefonike 1025055 shp telefoni fat718789108d31.10..2014 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 76,500 2014-11-13 2014-11-14 10110250552014 Udhetim i brendshem 1025055 Zyra e Kujdesit social djeta personeli tetor 2014 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 9,210 2014-11-13 2014-11-14 10010250552014 Posta dhe sherbimi korrier 1025055 shp postareser12586407 fat700 dt31.10.2014 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 308,351 2014-11-03 2014-11-04 9810250552014 Shtese page per vjetersi ne pune 1025055 Zyra e Kujdesit social paga personeli tetor 2014 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 12,300 2014-10-30 2014-10-30 9710250552014 Udhetim i brendshem 1025055 djeta personeli muaji shtator 2014 bordoroja
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) AGRON DOMI Kukes 10,000 2014-10-29 2014-10-30 9610250552014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1025055 shp per mirmbajtje pastrimi urdh prok 7 dt 23.10.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) ILMI DOCI Kukes 10,000 2014-10-27 2014-10-27 9510250552014 Kancelari 1025055 shp boje print ft 72dt 23.10..2014 Zyra Rajonale Sherbimit Social Kukes
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 5,362 2014-10-22 2014-10-23 9310250552014 Elektricitet 1025055 shp energji elekt k139697 fat615972044dt30.09.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 60,000 2014-10-22 2014-10-23 9210250552014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1025055 Zyra e Kujdesit social qira objekti fat Nr 03. dt 20.08.2014kontrata Nr 2186 muaji tetor bordoroja