Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) All All 4,379,698.00 72 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 13,858 2014-12-30 2014-12-31 13310250512014 Paga baze Sherbimi Social Elbasan gjobe interes TAP
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 9,176 2014-12-30 2014-12-30 13410250512014 Kontribute per sigurime shoqerore Sherbimi Social Elbasan gjobe interes sig shoq
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 4,810 2014-12-23 2014-12-24 13210250512014 Udhetim i brendshem Sherbimi Social dieta 1025051 Henrieta Spahiu
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 5,644 2014-12-16 2014-12-17 13010250512014 Elektricitet 1025051 Sherbimi Social Elbasan energji nentor A09065
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 23,880 2014-12-17 2014-12-17 13110250512014 Udhetim i brendshem Sherbimi Social Elbasan dieta
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) "ABCOM" Elbasan 46,800 2014-12-09 2014-12-09 12310250512014 Sherbime telefonike telefon Sherbimi Social Elbasan
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) "ABCOM" Elbasan 5,327 2014-12-09 2014-12-09 12210250512014 Sherbime telefonike telefon Sherbimi Social Elbasan
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 2,208 2014-12-09 2014-12-09 12310250512014 Uje Sherbimi Social Elbasan uje
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,656 2014-12-09 2014-12-09 121102505142014 Posta dhe sherbimi korrier Sherbimi Soc Shteteror sherb postar
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 252,640 2014-12-01 2014-12-01 12010250512014 Paga baze Sherbimi Social 1025051 paga Henrieta Spahiu
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) HARD & SOFT PROFESSIONAL Elbasan 29,040 2014-11-25 2014-11-26 11910250512014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Sherbimi Social Elbasan boje fotokopje
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) "ABCOM" Elbasan 7,822 2014-11-19 2014-11-19 11710250512014 Sherbime telefonike telefon Sherbimi Social Elbasan
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 6,854 2014-11-19 2014-11-19 11810250512014 Elektricitet 1025051 Sherbimi Social Elbasan energji tetor A09065
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,740 2014-11-12 2014-11-12 11010250512014 Posta dhe sherbimi korrier Sherbimi Social Elbasan sherbime postare shtator
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 3,216 2014-11-12 2014-11-12 11110250512014 Uje Sherbimi Social Elbasan uje shtator
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 265,774 2014-11-04 2014-11-04 10810250512014 Paga baze paga Sherbimi Social 1025051 Henrieta Spahiu
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 7,450 2014-11-04 2014-11-04 10910250512014 Udhetim i brendshem Sherbimi Social 1025051 Henrieta Spahiu
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 8,382 2014-10-23 2014-10-23 10410250512014 Elektricitet 1025051 Sherbimi Social Shteteror A09065 shtator
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 2,040 2014-10-14 2014-10-14 9810250512014 Uje Sherbimi Social Elbasan uje
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) CITRUS Elbasan 24,840 2014-10-10 2014-10-13 9910250512014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Sherbimi Social Elbasan boje printeri