Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) All All 18,352,667.00 102 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 1,500 2014-12-15 2014-12-17 21010250422014 Shpenzime gjyqesore takse shpenzime gjygjesore QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 5,905 2014-12-11 2014-12-11 20910250422014 Sherbime telefonike tel QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 149,136 2014-12-10 2014-12-11 20610250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 149,136 2014-12-10 2014-12-11 20810250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 1,444 2014-12-10 2014-12-10 20410250422014 Elektricitet 1025042 energji nentor QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 576 2014-12-10 2014-12-10 20510250422014 Posta dhe sherbimi korrier posta QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 760 2014-12-10 2014-12-10 20710250422014 Uje uje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ELVIRA GOGA Elbasan 249,600 2014-12-03 2014-12-04 19210250422014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre materiale QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 685,447 2014-12-03 2014-12-04 19310250422014 Te tjera paga me kontrate paga punonjesve me kontrate QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) PC STORE Elbasan 702,000 2014-12-02 2014-12-03 18710250422014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri paisje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALPHA SECURITY Elbasan 147,175 2014-12-02 2014-12-03 19110250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALPHA SECURITY Elbasan 147,175 2014-12-02 2014-12-03 18910250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALPHA SECURITY Elbasan 147,175 2014-12-02 2014-12-03 18810250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALPHA SECURITY Elbasan 147,175 2014-12-02 2014-12-03 19010250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 2,788 2014-12-01 2014-12-02 17510250422014 Elektricitet 1025042 energji QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 525,086 2014-12-01 2014-12-01 18410250422014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Sulejman Lusha 02770009 QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 5,760 2014-11-26 2014-11-27 17710250422014 Uje uje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 8,555 2014-11-26 2014-11-27 17610250422014 Sherbime telefonike tel QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 4 2014-11-26 2014-11-27 18310250422014 Sherbimet bankare komision per kthim memo kredi QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) INA Elbasan 704,678 2014-11-26 2014-11-26 18210250422014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale QFP