Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) All All 18,877,814.00 126 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 100,000 2014-12-24 2014-12-26 18310250412014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SHPENZ.PER EKZEKUTIM TE V.GJYQESORE PER MOISI MEMINAJ Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 56,535 2014-12-26 2014-12-26 18410250412014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SHPENZ.PER EKZEKUTIM TE VENDIMEVE GJYQESORE PER IRMA KRISTO Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 5,850 2014-12-26 2014-12-26 18610250412014 Te tjera transferta tek individet TATIM SHPERBLIM PER PENSION PER HYSEN GJONDEDAJ Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 50,850 2014-12-26 2014-12-26 18510250412014 Te tjera transferta tek individet SHPERBLIM PER PENSION PER HYSEN GJONDEDAJ Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ARBEN ZHORI Vlore 9,500 2014-12-24 2014-12-26 17110250412014 Sherbim per ngrohje SHERBIM PER NGROHJE Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 480 2014-12-23 2014-12-24 18010250412014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA NENTOR 2014 NR.SERIE 12598680 Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ALFA (&) Vlore 455,280 2014-12-23 2014-12-24 16810250412014 Sherbime te tjera Q.F.P 1025041 SHPENZIME TE NDRYSHME FAT 15.12.2014
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ALFA (&) Vlore 226,800 2014-12-24 2014-12-24 17010250412014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MALLRA TE TJERA Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) NISATEL Vlore 7,370 2014-12-23 2014-12-24 17910250412014 Sherbime telefonike TELEFON NENTOR 2014 FAT 3364 DT 30.11.2014Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ALFA (&) Vlore 455,400 2014-12-23 2014-12-24 16710250412014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Q.F.P 1025041 SHPENZIME MIREMBAJTJE FAT 15.12.2014
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 93,080 2014-12-23 2014-12-24 18210250412014 Udhetim i brendshem Q.F.P 1025041 DJETA
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ND. UJESJELLESI VLORE Vlore 1,632 2014-12-23 2014-12-24 18110250412014 Uje UJE NENTOR DHJETOR 2014 NR.FATURE 2430604,2419034 Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 20,109 2014-12-23 2014-12-24 17810250412014 Elektricitet 1025041 ENERGJI NENTOR 2014 NR.KONTRATE A10918 Q.F.P 1025041 (67 LEK) SHTATOR 2012
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) YLLI XHORI Vlore 378,500 2014-12-23 2014-12-24 16910250412014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Q.F.P 1025041 SHPENZIME MATERJALE ESTETIKE
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) YLLI XHORI Vlore 393,920 2014-12-10 2014-12-11 16610250412014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MATERIALE ESTETIKE Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) YLLI XHORI Vlore 80 2014-12-10 2014-12-11 166/110250412014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MATERIALE ESTETIKE Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 777,478 2014-12-09 2014-12-10 16510250412014 Te tjera paga me kontrate PAGA HONORARE NENTOR 2014 Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 416,997 2014-12-01 2014-12-02 16410250412014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT NENTOR 2014 Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ND. UJESJELLESI VLORE Vlore 816 2014-11-26 2014-11-27 16310250412014 Uje UJE TETOR 2014 NR.FAT.2087014 Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 390,000 2014-11-26 2014-11-26 16210250412014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E PAISJEVE TE ZYRES FAT.NR.25 Q.F.P 1025041