Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) All All 231,932,117.00 310 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,337,954 2014-12-30 2014-12-31 36010170872014 Paga baze 1017087 REP 6002 page dispozicion UMM 1930 dt 21.11.14 ir 148 d 26.11.14 listpagese
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 43,200 2014-12-30 2014-12-31 35610170872014 Shpenzime per pritje e percjellje REP 6002 shpenz.pritje prog 2230 dt 3.12.14 ft 3 dt 23.12.14 s 7335453
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 48,166 2014-12-30 2014-12-31 36110170872014 Paga baze 1017087 REP 6002 page dispozicion UMM 1878 dt 18.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 473,831 2014-12-30 2014-12-31 35410170872014 Elektricitet 1017087 1017087 REP 6002 energji kontrata b-047733 kod klienti kr0b060403047733 ft 619120494 dt 10.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 41,407 2014-12-30 2014-12-31 36210170872014 Shtese page per gradat ushtarake 1017087 REP 6002 page dispozicion UMM 1878 dt 18.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) MURATI Tirane 126,274 2014-12-30 2014-12-31 35910170872014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore REP 6002 rikonstruksion objekti kontrate 684/1 dt 15.7.2007 shkresa MF 17100/38 dt 26.12.14, shkr MM 10026/4 d 26.12.14 ft 15 dt 1.11.2007 seri 20650188
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) MURATI Tirane 705,641 2014-12-30 2014-12-31 36610170872014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore REP 6002 rikonstruksion objekti kontrate 684/1 dt 15.7.2007 shkresa MF 17100/38 dt 26.12.14, shkr MM 10026/4 d 26.12.14 ft 1520 dt 21.12.2007 seri 20650193
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 524,828 2014-12-30 2014-12-31 35510170872014 Paga baze 1017087 REP 6002 tatim page per personat e larguar sipas kodit te punes 143,144 ligji 7961 d 12.7.1995
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 26,950 2014-12-30 2014-12-31 34410170872014 Shpenzime per pritje e percjellje REP 6002 shpenz.pritje prog 2385 dt 16.12.14 ft 41 dt 17.12.14 s 16102741
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 1,423,620 2014-12-30 2014-12-31 35710170872014 Pjese kembimi, goma dhe bateri REP 6002 mater.mirembajtje mjete transporti up 1186 d 8.9.14 ur.lidhje zbat.kontrate 1801 dt 4.11.14 kontr, 2106 d 24.11.14nj.fit 4.11.14 ft 578-595 dt 24.11.14 seri 05325578-05325595 fh 6-23 d 24.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) MURATI Tirane 408,452 2014-12-30 2014-12-31 36710170872014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore REP 6002 rikonstruksion objekti kontrate 684/1 dt 15.7.2007 shkresa MF 17100/38 dt 26.12.14, shkr MM 10026/4 d 26.12.14 ft 1520 dt 21.12.2007 seri 20650193
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 304,080 2014-12-30 2014-12-31 35810170872014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres REP 6002 materiale up 36/1 dt 16.12.14 ft.of 36/2 dt 16.12.14 nj.fit 22.12.14 ft 80770043 dt 23.12.14 fh 3 d 23.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2014-12-24 2014-12-26 35310170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont D060059094268 Nentor 2014 ft.618653346 dt.30.11.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 8,251 2014-12-24 2014-12-26 35210170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont M070076076483 Nentor 2014 ft.619115687dt.10.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) POWER & JUSTICE ( P & J) Tirane 1,310,519 2014-12-24 2014-12-26 34610170872014 Mjete ne ruajtje zyra e permbarimit, te vitit ne vazhdim,Te Dala 602-REP 6002 Shpenzime ekzekutim vendimi urdher gjykate 4588 dt.26.04.13 urdher ekz.578 dt.25.11.14 aut.sek.Pergjithshem 9027/3 dt.22.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 78,400 2014-12-24 2014-12-26 34510170872014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-REP 6002 tatim misioni Janar 2013
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 127,108 2014-12-24 2014-12-26 34910170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont TR3M050027435600 Nentor 2014 ft.619118098 dt.10.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 33,008 2014-12-24 2014-12-26 34710170872014 Sherbime telefonike 602-REP 6002 telefon,kodi 3100016931817,fat Nentor 2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 134,626 2014-12-24 2014-12-26 33910170872014 Te tjera shperblime per personelin 602-REP 6002 Pagese per largim nga puna sipas ligjit 7961 dt.12.07.14 kodit punes nenet 143,144
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 15,086 2014-12-24 2014-12-26 35010170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont A020085024940 Nentor 2014 ft.618651464 dt.30.11.2014