Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) All All 704,846,859.00 831 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 35,160 2014-12-30 2014-12-31 68310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA Up. 58 dt. 16.12.2014 fto 58/1 dt. 16.12.2014 fat.302(19404020) dt. 20.12.2014 fh. 102 dt. 20.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LEONARD ĒAĒALLI Tirane 30,000 2014-12-30 2014-12-31 68710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA DHURATA UP. 46 DT. 09.12.2014 PV DT. 19.12.2014 FAT.6(18169606) DT. 10.12.2014 FH. 106 DT. 10.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 5,500 2014-12-30 2014-12-31 68610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA DHURATA UP. 46 DT. 09.12.2014 PV DT. 19.12.2014 FAT.6(18169606) DT. 10.12.2014 FH. 106 DT. 10.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,450 2014-12-30 2014-12-31 67110150012014 Sherbime te tjera MIN E JASHTME PERKTHYES UDHEZ MINFIN 3165 DT. 12.05.2014 KONTR.5 DT. 10.12.2014 PV DT. 6 DT. 1.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ADRION / TIRANE Tirane 31,200 2014-12-30 2014-12-31 68110150012014 Libra dhe publikime profesionale MIN E JASHTME ALBUM UP.48 DT. 01.12.2014 PV DT. 01.12.2014 FAT.79 DT. 12.12.2014 FH. 100 DT. 12.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 99,521 2014-12-30 2014-12-31 67810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 549 DT. 01.12.2014 fat.74173731 dt. 22.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 60,968 2014-12-30 2014-12-31 67710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM NR 549 DT. 01.12.2014 FAT.74173729 DT. 22.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 38,296 2014-12-30 2014-12-31 67610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM NR 549 DT. 01.12.2014 FAT.74173732 DT. 22.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 27,000 2014-12-30 2014-12-31 67210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 41 DT. 17.07..2014 FAT.497(19148706) DT. 17.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 68,100 2014-12-30 2014-12-31 67310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 11 DT. 24.12.2014 FAT.11(6904963) DT. 24.12.2014 PV DT. 6 DT. 1.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBAS.E REPUBLIK.FEDERATIVE TE BRAZILIT Tirane 98,968 2014-12-30 2014-12-31 19810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 68,939 2014-12-30 2014-12-31 67510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM NR 768 DT. 09.12.2014 FAT.160708/709/710 DT.165.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 54,000 2014-12-30 2014-12-31 67410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 768 DT. 09.12.2014 FAT.576(16242743) DT. 10.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 7,000 2014-12-30 2014-12-31 68510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME FLAMUJ UP. 45 DT. 09.12.2014 PV DT. 09.12.2014 FAT.157(005637) DT. 09.12.2014 FH. 107 DT. 09.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOS FSHATI FEMIJEVE SHQIPERI Tirane 54,000 2014-12-30 2014-12-31 68210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME ALBUM KARTOLINA uP.49 DT. 15.12.2014 PV DT. 15.12.2014 FAT.46(41122952) DT. 18.12.2014 FH. 99 DT. 18.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 12,500 2014-12-30 2014-12-31 68110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA buqeta me lule up.52 dt.09.12.2014 fat.0008468 10.12.2014 fh. 105 dt. 10.12.2014 fat.00008470 dt. 10.12.2014 fh. 104 dt. 10.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 72,000 2014-12-30 2014-12-31 68010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM up.47 dt. 09.12.2014 pv dt. 09.12.2014 fat.43(05946561) dt. 15.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 31,699 2014-12-30 2014-12-31 67910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 549 DT. 01.12.2014 74173360/61 dt. 15.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 1,466,162 2014-12-30 2014-12-31 68810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA pritje program 111 dt. 10.12.2014 fat.56(18852406) dt. 29.12.2014 fh. 98 dt. 17.12.2014
  Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 163,920 2014-12-30 2014-12-31 67010150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME posta VKm 241 dt. 31.03.2011 urdher ministri 93 dt. 10.03.2014 fat 270 dt. 23.12.2014 seri 12593894