Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sp. Tepelene (1134) All All 110,311,751.00 223 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sp. Tepelene (1134) START CO Tepelene 25,260 2014-12-30 2014-12-31 235/10130862014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat USHQIME FT DT 24.12.2014 SPITALI
  Sp. Tepelene (1134) MESSER ALBAGASS SH.P.K Tepelene 10,533 2014-12-26 2014-12-30 235/10130862014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale OKSIGJEN FT DT B08.07.2014 SPITALI
  Sp. Tepelene (1134) MESSER ALBAGASS SH.P.K Tepelene 7,046 2014-12-29 2014-12-30 232/10130862014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ft nr 193.39/24.12.2014 spitali teplene oksigjen
  Sp. Tepelene (1134) KLEVI-2004 Tepelene 206,000 2014-12-26 2014-12-29 231/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ILACE FT NR 46/10.12.2014 SPITALI
  Sp. Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 24 2014-12-29 2014-12-29 234/10130862014 Paga baze komision per kthimet e pagesave nr1015880,1015958,1015959,1000828,1015656,1015657spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) ARET Tepelene 54,211 2014-12-26 2014-12-29 232/10130862014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj FT NR 102/15.12.2014 SPITALI TEP
  Sp. Tepelene (1134) START CO Tepelene 54,120 2014-12-26 2014-12-29 230/10130862014. Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat ILACE FT NR 38,188/12.12.2014 SPITALI
  Sp. Tepelene (1134) ANAKONDA Tepelene 159,875 2014-12-24 2014-12-26 124/2/10130862014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHERBIM RUAJTJE SPITALI
  Sp. Tepelene (1134) ANAKONDA Tepelene 159,875 2014-12-26 2014-12-26 154/1/10130862014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ROJE PRIVATE SPITALI TEP
  Sp. Tepelene (1134) KASTRATI SHA Tepelene 756,485 2014-12-17 2014-12-18 231/10130862014 Karburant dhe vaj spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) ANAKONDA Tepelene 159,875 2014-12-17 2014-12-18 124/1/10130862014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) START CO Tepelene 38,608 2014-12-17 2014-12-18 230/10130862014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat ushqimi spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 81,200 2014-12-17 2014-12-18 219/10130862014 Paga baze paga spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) START CO Tepelene 34,116 2014-12-17 2014-12-18 229/10130862014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat ushqime spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tepelene 94,400 2014-12-17 2014-12-18 227/10130862014 Paga baze urdheri i infermierit spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tepelene 22,800 2014-12-17 2014-12-18 226/10130862014 Paga baze urdheri i mjekut spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) ANAKONDA Tepelene 159,875 2014-12-17 2014-12-18 154/10130862014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes spitali tep
  Sp. Tepelene (1134) EUROMED Tepelene 103,166 2014-12-12 2014-12-16 225/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI TEP
  Sp. Tepelene (1134) MONTAL Tepelene 2,580 2014-12-12 2014-12-16 224/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI TEP
  Sp. Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,027,915 2014-12-12 2014-12-16 218/10130862014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DETYRIME TE PRAPAMBETURA VENDIME GJYQI SPITALI TEP