Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sp. Skrapar (0232) All All 86,358,261.00 183 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Skrapar (0232) BEJKO Skrapar 79,200 2014-12-17 2014-12-19 28910130852014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013085 FATYRE nr 326/17040893 Dt 15.12.2014 urdh.prok 10.dt 19.05.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) UJESJELLESI POLICAN Skrapar 20,060 2014-12-17 2014-12-19 28810130852014 Uje 1013085 FATYRE nr 149/15595314 DT 30.11.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 183,768 2014-12-15 2014-12-17 28510130852014 Elektricitet 1013085 FATYRE nr 619116013 Kodi BE1C070094058174, FAT 619115664 Kodi BE1C050053058178 dt 10.12.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) LYBESHARI Skrapar 32,148 2014-12-15 2014-12-17 28610130852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013085 FATYRE nr 09/19517401 Dt 11.12.2014 urdh.prok.01dt 14.01.2014 kont 17.01.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) UJESJELLESI COROVODE Skrapar 76,800 2014-12-15 2014-12-17 28710130852014 Uje 1013085 FATYRE nr 278/18014594 DT 15.12.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) I L M A Skrapar 336,706 2014-12-09 2014-12-15 25910130852014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013085 FATYRE nr 49203 seri 116977958 Dt 27.11.2014 urdh.prok 24.dt 19.11.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) PANDELI NASI Skrapar 39,000 2014-12-12 2014-12-15 28410130852014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013085 FATYRE nr 29/7612872 Dt 10.12.2014,ur-prok 23 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 1,884 2014-12-12 2014-12-15 27410130852014 Posta dhe sherbimi korrier 1013085 FATYRE nr 478/12589413 DT 27.11.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) ELISABETA DERVISHI Skrapar 35,500 2014-12-12 2014-12-15 27810130852014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1013085 FATYRE nr 04/5654707 Dt 11.12.2014,ur-prok 30 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) ELISABETA DERVISHI Skrapar 26,000 2014-12-12 2014-12-15 27910130852014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013085 FATYRE nr 03/5654706 Dt 11.12.2014,ur-prok 28 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) DU&KO Skrapar 119,880 2014-12-12 2014-12-15 27710130852014 Sherbime te tjera 1013085 FATYRE nr 63/10421984 Dt 02.12.2014,ur-prok 05/1 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) ELISABETA DERVISHI Skrapar 18,000 2014-12-12 2014-12-15 28110130852014 Sherbime te tjera 1013085 FATYRE nr 02/5654705 Dt 11.12.2014,ur-prok 27 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) UJESJELLESI COROVODE Skrapar 76,800 2014-12-12 2014-12-15 27310130852014 Uje 1013085 FATYRE nr 249/18014565 DT 29.11.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) ELISABETA DERVISHI Skrapar 11,000 2014-12-12 2014-12-15 28010130852014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013085 FATYRE nr 01/5654704 Dt 11.12.2014,ur-prok 29 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) ELVIRA GOGA Skrapar 218,400 2014-12-12 2014-12-15 28210130852014 Blerje dokumentacioni 1013085 FATYRE nr 263/19208806 Dt 02.12.2014,ur-prok 26 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) MESSER ALBAGASS SH.P.K Skrapar 44,774 2014-12-12 2014-12-15 27510130852014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013085 FATYRE nr 222/2/13364727 Dt 10.12,ur-prok 91,kontr 163/4.2014 urdh.prok 01.dt 14.01.2014 kont 17.01.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 19,706 2014-12-12 2014-12-15 27210130852014 Sherbime telefonike 1013085 FATYRE nr 7187953765 DT 30.11.2014 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) PANDELI NASI Skrapar 360,000 2014-12-12 2014-12-15 28310130852014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013085 FATYRE nr 09,10,10-1/7612858,7612861,7612862 Dt 14.11.2014,ur-prok 17 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) MURATI D Skrapar 294,000 2014-12-12 2014-12-15 27610130852014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1013085 FATYRE nr 117/18646117 Dt 02.12.2014,ur-prok 25 SPITALI SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) MESSER ALBAGASS SH.P.K Skrapar 39,636 2014-12-09 2014-12-09 26010130852014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013085 FATYRE nr 220/2 seri 13364725 Dt 04.12.2014 urdh.prok 91.dt 20.03.2014 kont 163/4dt 18.06.2014 SPITALI SKRAPAR