Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sp. Puke (3330) All All 112,071,372.00 198 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sp. Puke (3330) NIKA Puke 49,080 2014-12-29 2014-12-30 26710130832014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ushqime fat. 214 dt.31.07.2014
  Sp. Puke (3330) NIKA Puke 340,559 2014-12-29 2014-12-30 26910130832014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ushqime fat.56 dt.30.11.2014
  Sp. Puke (3330) LINDA-80 Puke 299,538 2014-12-29 2014-12-30 27010130832014 Karburant dhe vaj 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 karburant fatura 84 dt.24.12.2014
  Sp. Puke (3330) SADIKU SH.P.K. Puke 347,587 2014-12-26 2014-12-29 25810130832014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 uniforme veshje speciale fat 90 dt.23.08.2013
  Sp. Puke (3330) LASER MED Puke 12,240 2014-12-23 2014-12-26 26410130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 110 dt.20.12.2005
  Sp. Puke (3330) ALMEGIPHARMA Puke 15,510 2014-12-23 2014-12-26 26610130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 11 dt.28.06.2013.
  Sp. Puke (3330) REJSI FARMA Puke 55,177 2014-12-23 2014-12-26 26510130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura72 dt.01.10.2008
  Sp. Puke (3330) M E D I C A M E N T A Puke 425,000 2014-12-23 2014-12-26 25610130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 3636 dt.15.12.2014
  Sp. Puke (3330) OMEGA PHARMA GROUP Puke 80,921 2014-12-23 2014-12-26 25910130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 230520 dt.11.12.2014
  Sp. Puke (3330) ALMEGIPHARMA Puke 24,660 2014-12-23 2014-12-26 25710130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 1254 dt.26.11.2014
  Sp. Puke (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 50,150 2014-12-19 2014-12-23 25510130832014 Sherbime te tjera 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 SHERB TE TJERA FAT.113 DT.12.12.2014
  Sp. Puke (3330) INCOMED Puke 107,200 2014-12-18 2014-12-19 24610130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 4607 dt.17.01.2014
  Sp. Puke (3330) MESSER ALBAGASS SH.P.K Puke 613,624 2014-12-17 2014-12-18 25310130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace fat.4759.4757.dt.17.12.2014
  Sp. Puke (3330) W. CENTER Puke 35,580 2014-12-17 2014-12-18 25110130832014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 60 DT.16.12.2014
  Sp. Puke (3330) MONTAL Puke 6,060 2014-12-17 2014-12-18 25010130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 6991 DT.01.12.2014
  Sp. Puke (3330) EUROMED Puke 8,400 2014-12-17 2014-12-18 24810130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace fat.765 dt.09.12.2014
  Sp. Puke (3330) T R I M E D Puke 13,190 2014-12-17 2014-12-18 24510130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace fat.577 dt.16.12.2014
  Sp. Puke (3330) ELVA 2001 SH A Puke 1,603,485 2014-12-17 2014-12-18 25410130832014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace fat.965 dt.17.12.2014
  Sp. Puke (3330) I N T E R M E D Puke 2,430 2014-12-17 2014-12-18 24710130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace mjeksore fatura 41927 DT.26.11.2014
  Sp. Puke (3330) T R I M E D Puke 205,020 2014-12-17 2014-12-18 24410130832014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace fat.576 dt.16.12.2014