Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sp. Permet (1128) All All 87,121,636.00 404 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sp. Permet (1128) KOCI XHANI Permet 192,242 2014-12-29 2014-12-30 46410130812014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SPITALI FAT NR 71,72,73 DT 29.12.2014
  Sp. Permet (1128) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Permet 9,900 2014-12-29 2014-12-30 46510130812014 Sherbime te tjera SPITALI FAT NR 738 DT 29.12.2014
  Sp. Permet (1128) ALEX - 99 Permet 420,000 2014-12-29 2014-12-30 PT 10130812014 Sherbime te tjera SPITALI PERMET FAT NR 268 DT 22.12.2014
  Sp. Permet (1128) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Permet 18,800 2014-12-29 2014-12-29 46310130812014 Udhetim i brendshem SPITALI PERMET DIETA JANAR -DHJETOR 2014
  Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 107,500 2014-12-29 2014-12-29 46110130812014 Udhetim i brendshem SPITALI PERMET DIETA JANAR -DHJETOR 2014
  Sp. Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 12,109 2014-12-26 2014-12-29 45810130812014 Sherbime te tjera SPITALI PAGA MJEK ME KONTRATE KRISTAQ XHUMBI TETOR - DHJETOR 2014
  Sp. Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 408,011 2014-12-26 2014-12-29 45610130812014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SPITALI EGZEKUTIM VENDIMI GJYQESOR PER KOZETA ALIAJ
  Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 8 2014-12-26 2014-12-29 46010130812014 Sherbime te tjera SPITALI PAGESE KOMISIONE BANKARE PER KTHIMET JANAR DHJETOR 2014
  Sp. Permet (1128) ALPHA BANK -- ALBANIA Permet 2,950 2014-12-26 2014-12-29 45910130812014 Sherbime te tjera SPITALI PAGESE PER REGJISTRIM AUTOMJETI FAT NR 306445 DT 23.12.2014
  Sp. Permet (1128) ALPHA BANK -- ALBANIA Permet 22,000 2014-12-29 2014-12-29 46210130812014 Udhetim i brendshem SPITALI PERMET DIETA JANAR -DHJETOR 2014
  Sp. Permet (1128) FERIT MYFTARI Permet 94,800 2014-12-26 2014-12-29 45410130812014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji SPITALI PERMET FAT NR 201 DT 19.12.2014
  Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 40,866 2014-12-26 2014-12-29 45710130812014 Sherbime te tjera SPITALI PAGA ESHEREF SHEHU TETOR - DHJETOR 2014
  Sp. Permet (1128) EURO-TEAM SH.P.K Permet 62,942 2014-12-22 2014-12-23 44710130812014 Sherbime te tjera SPITALI PERMET FAT NR 338 DT 15.12.2014
  Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 82,500 2014-12-23 2014-12-23 44910130812014 Udhetim i brendshem SPITALI PERMET DIETA TETOR - DHJETOR 2014
  Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 21,000 2014-12-22 2014-12-23 44510130812014 Sherbime te tjera SPITALI PERMET DIALIZE LEFTER CANAJ NENTOR 2014
  Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 26,100 2014-12-23 2014-12-23 45110130812014 Te tjera shperblime per personelin SPITALI PERMET SHPERBLIM PER FATEKEQESI SIPAS URDHERIT NR 106 DT 18.12.2014
  Sp. Permet (1128) ZYRA PERMBARIMIT PERMET Permet 529,280 2014-12-22 2014-12-23 44410130812014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SPITALI PERMET EGZEKUTIM VENDIMI NR 9 DT 13.02.2014 NE FAVOR TE THOMA KALE
  Sp. Permet (1128) MEGAPHARMA Permet 18,000 2014-12-22 2014-12-23 44610130812014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PERMET FAT NR 39276 DT 17.12.2014
  Sp. Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 21,000 2014-12-23 2014-12-23 45310130812014 Sherbime te tjera SPITALI PERMET DIALIZE COME TONI DHJETOR 2014
  Sp. Permet (1128) ALPHA BANK -- ALBANIA Permet 43,500 2014-12-23 2014-12-23 45210130812014 Te tjera shperblime per personelin SPITALI PERMET SHPERBLIM PER FATEKEQESI SIPAS URDHERIT NR 107 DT 18.12.2014