Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sp. Has (1812) All All 35,211,095.00 213 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sp. Has (1812) KOMBEAS Has 45,760 2014-12-17 2014-12-18 225/10130702014 Karburant dhe vaj 1812 spitali has sa likujdojme detyrim per 2014 fat nr/84609549 dt 12.03.2012 karburant
  Sp. Has (1812) EAGLE MOBILE Has 46,034 2014-12-16 2014-12-17 27410130702014 Paga baze 1812 spitali has sa likujdojme fat 123095660 dt 01.12.2014,per telefonin e punonjesve nentor
  Sp. Has (1812) O L S O N I Has 44,640 2014-12-15 2014-12-16 27310130702014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1812 spitali has,sa likujdojme fat 1824 dt 15.12.2014,per matreiale zyre
  Sp. Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 62,172 2014-12-12 2014-12-15 27210130702014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1812 spitali has,sa likujdojme paga me kontrate nentor 2014
  Sp. Has (1812) KASTRATI SHA Has 1,057 2014-12-12 2014-12-15 27210130702014 Karburant dhe vaj 1812 spitali has,sa likujdojme fat 19 dt 12.12.2014,per gazoil
  Sp. Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 35,220 2014-12-11 2014-12-12 26610130702014 Te tjera transferta tek individet 1812,spitali has,sa likujdojme bordero per pension sipas urdherit 210 dt 11.12.2014
  Sp. Has (1812) SADRI SHETA Has 330,000 2014-12-09 2014-12-09 26210130702014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1812 spitali has,sa likujdojme fat 13 dt 08.12.2014,per mirmbajtje rrjeteve elektrike dhe hidraolike
  Sp. Has (1812) T R I M E D Has 3,465 2014-12-05 2014-12-09 26010130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 spitali has ,sa likujdojme fat 6541500104 dt 08.07.2013 per ilace,nga komiteti detyrimeve
  Sp. Has (1812) DRITA NEGA Has 183,330 2014-12-05 2014-12-09 25910130702014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1812 spitali has ,sa likujdojme fat 37 dt 04.12.2014 per ushqime
  Sp. Has (1812) T R I M E D Has 223,850 2014-12-05 2014-12-09 261/10130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 spitali has ,sa likujdojme fat 6541500111 dt 10.09.2012 per ilace,nga komiteti detyrimeve
  Sp. Has (1812) OMEGA PHARMA GROUP Has 36,575 2014-12-09 2014-12-09 223/10130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 spitali has ,sa likujdojme detyrimin me fat ilaqe nr 125421063 dt 02.10.2013
  Sp. Has (1812) MEDI - TEL Has 36,000 2014-12-09 2014-12-09 226/10130702014 Sherbime te tjera 1812 spitali has ,sa likujdojme fat 89410671 dt 14.08.2012, per sherbime te tjera,(detyrim )
  Sp. Has (1812) EUROMED Has 36,240 2014-12-04 2014-12-05 25210130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 spitali has,sa likujdojme fat 703 dt 19.11.2014,per matriale mjekimi
  Sp. Has (1812) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Has 24,000 2014-12-04 2014-12-05 24810130702014 Paga baze 1013070 1812 spitali has sa likujdojme,kuota e urdherit infermierit 2014
  Sp. Has (1812) IMI - FARMA Has 7,392 2014-12-04 2014-12-05 25310130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 spitali has,sa likujdojme fat 106402 dt 24.11.2014,per ilace
  Sp. Has (1812) INCOMED Has 67,000 2014-12-04 2014-12-05 25710130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 spitali has,sa likujdojme fat 2645 dt 02.12.2014 per ilace
  Sp. Has (1812) MEGAPHARMA Has 75,199 2014-12-04 2014-12-05 25810130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 spitali has,sa likujdojme fat 37416 dt 02.12.2014 per ilace
  Sp. Has (1812) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Has 109,930 2014-12-04 2014-12-05 25410130702014 Elektricitet 1013070 1812 spitali has enerxhi fat nr 617933747,date 11.11.2014
  Sp. Has (1812) MONTAL Has 50,568 2014-12-04 2014-12-05 25610130702014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812 spitali has,sa likujdojme fat 6997 dt 01.12.2014 per matriale mjekimi
  Sp. Has (1812) TREZHNJEVA Has 233,480 2014-12-04 2014-12-05 25010130702014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1812 spitali has,sa likujdojme fat 239 dt 30.11.2014 dhe fat 266 dt 03.12.2014,per paga roje private per nentor-dhjetor 2014