Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) All All 160,582,754.00 259 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) COPIER COMPUTER CENTER Shkoder 456,000 2014-12-29 2014-12-30 46010130132014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJ SHERB PARESOR LIKUJ FAT NR 18225029 DT 29.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ROZAFA 94 Shkoder 46,500 2014-12-29 2014-12-30 45910130132014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJ SHERB PARESOR LIKUJ FAT NR 18664652 DT 12.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ERDIS Shkoder 220,839 2014-12-22 2014-12-23 45410130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat drej sherbimit paresor likuj fat nr 16299420 dt 19.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) DELIA IMPEX Shkoder 300,000 2014-12-22 2014-12-23 45310130132014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore drej sherb paresor likuj fat nr 15968105 dt 15.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ERDIS Shkoder 795,304 2014-12-22 2014-12-23 45710130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat drej sherb paresor likuj fat nr 16299421 dt 19.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ERDIS Shkoder 385,221 2014-12-22 2014-12-23 45510130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat drej sherb paresor likuj fat nr 16299422 dt 19.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) VITOR DEÇAJ Shkoder 214,500 2014-12-22 2014-12-23 45210130132014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit drej sherb paresor likuj fat nr 452 dt 22.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ERMIRA JAHIQI(LULAJ) Shkoder 174,000 2014-12-19 2014-12-22 44810130132014 Kancelari DREJT. SHERBIMIT PARSOR SHKODER FAT. 1, 18918566 DT. 17.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ERDIS Shkoder 544,122 2014-12-19 2014-12-22 44510130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat DREJT. SHERBIMIT PARSOR SHKODER FAT. 1, 16299418 DT. 17.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ERDIS Shkoder 76,464 2014-12-19 2014-12-22 44410130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat DREJT. SHERBIMIT PARSOR SHKODER FAT. 1, 16299417 DT. 17.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ERMIRA JAHIQI(LULAJ) Shkoder 180,000 2014-12-19 2014-12-22 44910130132014 Blerje dokumentacioni DREJT. SHERBIMIT PARSOR SHKODER FAT. 1, 18918567 DT. 17.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 55,210 2014-12-19 2014-12-22 44210130132014 Sherbime te tjera DREJT. SHERBIMIT PARSOR SHKODER FAT. 120785861 DT. 14.12.2014DT. 15.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 1,200 2014-12-19 2014-12-22 44110130132014 Udhetim i brendshem DREJT. SHERBIMIT PARSOR SHKODER DIETA 2 PERSONA
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ERDIS Shkoder 550,195 2014-12-19 2014-12-22 44610130132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat DREJT. SHERBIMIT PARSOR SHKODER FAT. 16299414, 16299416, 16299413 DT. 17.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) KOSTANDIN GROUP Shkoder 456,000 2014-12-19 2014-12-22 45010130132014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit DREJT. SHERBIMIT PARSOR SHKODER FAT. 19174901 DT. 15.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) EUROMED Shkoder 468,000 2014-12-16 2014-12-17 44010130132014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes drej sherb paresor likuj fat nr 17279755 dt 12.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 22,242 2014-12-16 2014-12-16 43810130132014 Sherbime telefonike drej sherb paresor likuj fat nr 718673289 dt 30.11.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ERXHEN Shkoder 218,000 2014-12-16 2014-12-16 42410130132014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore drej sherb paresor likuj fat nr 01272540 dt 30.11.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Shkoder 3,000 2014-12-16 2014-12-16 43510130132014 Udhetim i brendshem drej sherb paresor djeta nr 1
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) MARKU-N Shkoder 764,088 2014-12-16 2014-12-16 43610130132014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes drej sherb paresor likuj fat nr 07605523 dt 16.12.2014