Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) All All 38,141,926.00 140 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Tirane 2,000,000 2014-12-30 2014-12-31 15810110512014 Libra dhe publikime profesionale 602 Inst nx.sshikojn libra brajli vkm 212,16.3.2011,kon.vazhdim 195,11.7.2011,urdh.5/1,9.5.2013,fh18,10.5.2013,fat 2,10.5.2013,pvmd,10.5.2013 shk MF 18299/1 dt 30.12.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) LUMTURI DOLLONJA Tirane 12,000 2014-12-22 2014-12-23 15610110512014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 Inst Nx qe .s"shikojne shtyop gazete up 26 dt 10.12.2014 ftes 17.12.2014 pv 193.12.2014 t 3 ft 3 dt 22.12.2014 s 1196609 fh 50 dt 22.12.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) REGLI SH.P.K Tirane 135,055 2014-12-22 2014-12-23 15710110512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 Inst Nx qe .s"shikojne l ushqime kontr shtes 1/1 dt 11.12.2014 ft 697 dt 22.12.2014 s 17837697urdh 12/2 dt 11.12.2014 fh 22.12.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) DITA 2000 Tirane 4,800 2014-12-16 2014-12-19 15410110512014 Kancelari 602 Inst Nx qe .s"shikojne bl regjistra up 27 dt 11.12.2014 pv 12.12.2014 ft 74 dt 12.12.2014 s 15939774 fh 48 dt 12.12.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 11,000 2014-12-15 2014-12-15 15510110512014 Udhetim i brendshem 602 Inst nx.sshikojne dieta m dhjetor 2014 urdh 12/1 dt 1.12.2014 bord 12.12.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,050 2014-12-12 2014-12-15 15010110512014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 Inst Nx qe .s"shikojne cbllokim puseta pv emergj 25.11.2014 pv 5.12.2014 bord 10.12.2014 Hajrie Duro
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) REGLI SH.P.K Tirane 111,757 2014-12-15 2014-12-15 15310110512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 Inst nx.sshikojne ushqime m dhjetor 2014,kontr v.31.3.2014 ft 643 dt 12.12.20114 s 17837643 fhpermbl.10.12.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,194 2014-12-11 2014-12-12 15210110512014 Sherbime telefonike 602 Inst Nx.S,shikokjn tel m nentor 2014 klienti 110000015066 310001734474 dt 31.11.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 134,836 2014-12-11 2014-12-12 15110110512014 Elektricitet 1011051 602 Inst Nx.S,shikokjn en el m nentor 2014 kntr TR2a020001144838 ft 619118203
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 74,280 2014-12-10 2014-12-11 14910110512014 Uje 602 Inst nx.sshikojne uje m nentor 2014 fat.1411-182795-1-1
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,388 2014-12-04 2014-12-04 14610110512014 Posta dhe sherbimi korrier 1011051 600Inst Nx.S,shikokjne shp osteft 4926 dt 26.11.2014 s 16482899
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) REGLI SH.P.K Tirane 291,782 2014-12-03 2014-12-03 14410110512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 Inst nx.sshikojne ushqime m nentor 2014,kontr v.31.3.2014 ft 632 dt 30.11.20114 s 17837632 fhpermbl.30.11.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,650 2014-12-03 2014-12-03 14510110512014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 602 Inst Nx qe .s"shikojne kuota nxen. urdh 2.12.2014 bord 2.12.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 53,072 2014-12-01 2014-12-01 14310110512014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011051 Inst Nx.S,shikokjne paga m nentor 2014 permbnentor 2014 bord 30.11.2011 pl 44 f 44
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 2,030,641 2014-12-01 2014-12-01 14210110512014 Shtese page per funksionin 1011051 602 Inst Nx.S,shikokjne paga mnen tor 2014 permb nentor 2014 bord 30.11.2014pl 44 f 44
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,921 2014-11-25 2014-11-26 14110110512014 Udhetim jashte shtetit 602 Inst Nx.S,shikokjn dieta j vendit urdh 8343/1 dt 19.11.2014 11/2 dt 24.11.14 permb shp 24.11.2014 bord 24.11.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 11,000 2014-11-25 2014-11-26 13910110512014 Udhetim i brendshem 602 Inst Nx.S,shikokjn dieta br vendit urdh 11 dt 24.11.2014 bord 24.11.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 42,921 2014-11-25 2014-11-26 14010110512014 Udhetim jashte shtetit 602 Inst Nx.S,shikokjn dieta j vendit urdh 8343/1 dt 19.11.2014 11/2 dt 24.11.14 permb shp 24.11.2014 bord 24.11.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,971 2014-11-24 2014-11-24 13710110512014 Sherbimet bankare 602 Inst Nx.S,shikokjn bl matre elektr pv 21.11.2014 pv 21.5.2014 ft 12 dt 17.11.14 s 6886912 fh 42 dt 24.11.2014 ft 744 dt 21.05.2014 s 13938944
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) EGLENTI Tirane 54,000 2014-11-19 2014-11-21 13410110512014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602 Inst Nx.S,shikokjn rip makine pv emergj 4 dt 14.11.2014 ft 672 dt 14.11.2014 s 9843672