Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Universiteti i Tiranes (3535) All All 355,371,799.00 362 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes (3535) ERSI/M Tirane 13,920 2014-12-30 2014-12-31 39710110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati MBIKQYRJE PUNIMESH URDH 23 DT 15.12.2014 FAT 14 DT 15.12.2014 SERI 16666466
  Universiteti i Tiranes (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 816,000 2014-12-29 2014-12-30 39810110392014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj UT Rektorati MIREMBAJTJJE KONTRATE 2183/3 DT 24.09.2014 FAT 553 DT 24.12.2014 SERI 19451655 PV 12.12.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) ADRION / TIRANE Tirane 8,000 2014-12-24 2014-12-26 38610110392014 Libra dhe publikime profesionale 1011039 UT Rektorati bl kolana libra up 98 dt 15.12.2014 nj. fit fat 1776.18.12.2014 seri 14446876 fh66 dt 18.12.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) ERGES MAT Tirane 496,323 2014-12-24 2014-12-26 39410110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1011039 UT Rektorati rikostruksion kontrate 38042 dt 19.12.2014 pv 22.12.2014 sit 22.12.2014 fat 23 dt 22.12.2014 seri 691697782083/3 dt2.09.2014 fat 22 dt 2.12.2014 serri 69169777 sit 4.11.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) ERGES MAT Tirane 604,981 2014-12-24 2014-12-26 39310110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1011039 UT Rektorati situacion punimesh kontrate 2083/3 dt2.09.2014 fat 22 dt 2.12.2014 serri 69169777 sit 4.11.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) "JOVANI -2007" Tirane 82,500 2014-12-24 2014-12-26 38510110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011039 UT Rektorati urdh 3829 dt 16.12.2014 fat 48 dt 5.12.2014 seri 13491398
  Universiteti i Tiranes (3535) ERSI/M Tirane 69,600 2014-12-24 2014-12-26 39510110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011039 UT Rektorati mbikq. punimesh kontrate 2083/4 dt 2.9.2014 fat 13 dt 15.12.2014 seri 16666465
  Universiteti i Tiranes (3535) INFRATECH Tirane 5,168 2014-12-24 2014-12-26 39610110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011039 UT Rektorati kolaudim objekti kontrate 3214 dt 31.10.2014 fat 42 dt 3.12.2014 seri 85363992
  Universiteti i Tiranes (3535) ALBARENT Tirane 23,100 2014-12-23 2014-12-24 38410110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre UT Rektorati TVSH. URDH 3829 DT 16.12.2014 FAT 3015 DT 1.12.2014 SERI 18238715
  Universiteti i Tiranes (3535) "PALMA CONSTRUCION" Tirane 331,704 2014-12-23 2014-12-24 39110110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati mbikqyrje punim kontrate 2797/3 dt 26.12.2013 fat 43 dt 10.12.2014 seri 13207693
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 480,480 2014-12-23 2014-12-24 39010110392014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1011039 UT Rektorati shp. mirembajtje up 55 dt 18.07.2014 jnj. fit 21.07.2014 fat 6 dt 17.12.2014 seri 19227706
  Universiteti i Tiranes (3535) F L O G A Tirane 180,000 2014-12-23 2014-12-24 38810110392014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1011039 UT Rektorati koktej progr. 15.12.2014 fat 48 dt 18.12.2014 seri 13460297
  Universiteti i Tiranes (3535) "P I R R O" Tirane 28,800 2014-12-23 2014-12-24 38710110392014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011039 UT Rektorati bl. materiale pr. 15.12.2014 fat 32 dt 18.12.2014 seri 18169632
  Universiteti i Tiranes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 153,130 2014-12-23 2014-12-24 39210110392014 Shpenzime te tjera personeli 1011039 UT Rektorati shp. projekti urdh 3169 dt 29.10.2014 bordero
  Universiteti i Tiranes (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 205,060 2014-12-23 2014-12-24 38910110392014 Elektricitet 1011039 UT Rektorati energji elektrike kontrate b 109484 fat 10.12.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) FASTECH Tirane 53,550 2014-12-23 2014-12-24 38210110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre UT Rektorati TVSH. URDH 3829 DT 16.12.2014 FAT 1291 DT 27.11.2014 SERI 18444593
  Universiteti i Tiranes (3535) TE ELECTRONICS Tirane 40,250 2014-12-23 2014-12-24 38310110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre UT Rektorati TVSH. URDH 3829 DT 16.12.2014 FAT 782 DT 13.11.2014 SERI 17106692
  Universiteti i Tiranes (3535) ITIRANA Tirane 302,104 2014-12-19 2014-12-23 37910110392014 Sherbime te tjera UT Rektorati INTERNET KONTRATE NE VAZHDIM FAT 1561 DT 30.11.2014 SERRI 1775861
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 2,017,752 2014-12-18 2014-12-19 36710110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati rikostruksion kontrate 2701/6 dt 26.12.2013 sit 22.10.2014 fat 45 dt 22.10.2014 seri 86952895
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 7,364,252 2014-12-18 2014-12-19 13810110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati rikostruksion kontrate 3131/1 dt 3.12.2013 sit 25.11.2014 fat 49 dt 25.11.2014 seri 86952899