Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) All All 1,827,590,965.00 336 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,076,000 2014-12-30 2014-12-31 39410110352014 Te tjera shperblime per personelin 606 DAR Qytet tat shperbl mesues vkm 860 dt 17.12.2014 shk MAS 9547/4 dt 24.12.2014 urdh 477 dt 29.12.2014 permb dhjetor 2014 bord dhjetor 2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 36,000 2014-12-29 2014-12-31 391101103520141 Te tjera shperblime per personelin 606 DAR Qytet shperbl mesues vkm 860 dt 17.12.2014 shk MAS 9547/4 dt 24.12.2014 urdh 477 dt 29.12.2014 permb dhjetor 2014 bord dhjetor 2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,376,000 2014-12-29 2014-12-31 39310110352014 Te tjera shperblime per personelin 606 DAR Qytet shperbl mesues vkm 860 dt 17.12.2014 shk MAS 9547/4 dt 24.12.2014 urdh 477 dt 29.12.2014 permb dhjetor 2014 bord dhjetor 2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,540 2014-12-30 2014-12-31 39510110352014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 DAR Qytet shperbl nx dalluar urdh 476 dt 29.12.2014 vkm 864 dt 17.12.2014 shk MAS 9657 dt 24.12.2014 kontr 3299 dt 26.12.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 36,000 2014-12-29 2014-12-31 39210110352014 Te tjera shperblime per personelin 606 DAR Qytet shperbl mesues vkm 860 dt 17.12.2014 shk MAS 9547/4 dt 24.12.2014 urdh 477 dt 29.12.2014 permb dhjetor 2014 bord dhjetor 2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,236,000 2014-12-29 2014-12-31 39010110352014 Te tjera shperblime per personelin 606 DAR Qytet shperbl mesues vkm 860 dt 17.12.2014 shk MAS 9547/4 dt 24.12.2014 urdh 477 dt 29.12.2014 permb dhjetor 2014 bord dhjetor 2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,876,800 2014-12-29 2014-12-30 38910110352014 Sherbime te tjera 606 DAR Qytet sherb internet up 4324/4 dt 17.9.2014 njf 17.9.2014 autoriz lidhej kontr 29.93.2014 udhz 14.4.2014 ft 90355875 dt 18.12.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,590,000 2014-12-29 2014-12-30 38810110352014 Te tjera transferta tek individet 606 DAR Qytet shperbl nx dalluar urdh 476 dt 29.12.2014 vkm 864 dt 17.12.2014 shk MAS 9657 dt 24.12.2014 kontr 3299 dt 26.12.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,825 2014-12-24 2014-12-29 319101103520141 Te tjera transferta tek individet 600 DAR Qytet subvecion libri shkollor vkm 107 dt 10.2.2010 udhz mash 51 dt 20.9.13 shk 6553 dt 11.9.2014 liste 30.9.2014 ft 50 dt 15.09.14 s 74709026 Sylvain Vergnon pasap nr 11CV50262
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) PETRAQ PERMETI Tirane 109,291 2014-12-24 2014-12-26 36610110352014 Te tjera transferta tek individet DAR Qytet subvecion libri ft 2 dt 4.9.14 s 70927 vkm 107 dt 10.2.2010 udhz 51 dt 20.9.13
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 154,580 2014-12-23 2014-12-24 386110110352014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 DAR Qytet tat ekzek v gjyqi vend 1689dt 27.06.2012 vend reth vD9392 dt 21.11.2011 shk 1562 dt 11.2.2013 shk 1739/1 dt 10.7.14 permb bord 12.6.201 P Janaqi shk Dar 1597 dt 16.6.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000 2014-12-23 2014-12-24 38510110352014 Blerje dokumentacioni DAR Qytet bbl cek autorizim3274 dt 22.12.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 860,200 2014-12-24 2014-12-24 387110110352014 Kontribute per sigurime shoqerore 601 DAR Qytet pages sig shoq prapambetur nr vleresimi10000801512 serial K51713043r46T02U
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 431,730 2014-12-16 2014-12-19 37610110352014 Te tjera transferta tek individet 602 DAR Qytet shperbl dalje ne pension urdh 2865 dt 12.11.2014 permb 15.12.2014 bord 15.12.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,935 2014-12-16 2014-12-19 37210110352014 Udhetim i brendshem 602 DAR Qytet dieta shk MAS 6447 dt 9.9.14 urdh 472 dt 15.12.2014 permb dhjetor 2014 bord dhjetor 2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) AD & IS Tirane 55,000 2014-12-18 2014-12-19 38410110352014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 602 DAR Qytet shp kolaudim punim ft 21 dt 2.5.2012 s 0004285 urdh 368 dt 10.7.2014 up 1 dt 9.4.2012 pv 12.04.2012 kontr 16.4.2012
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 87,570 2014-12-16 2014-12-19 37510110352014 Te tjera transferta tek individet 602 DAR Qytet shperbl dalje ne pension urdh 2865 dt 12.11.2014 permb 15.12.2014 bord 15.12.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,220 2014-12-16 2014-12-19 37310110352014 Udhetim i brendshem 602 DAR Qytet dieta shk MAS 6447 dt 9.9.14 urdh 472 dt 15.12.2014 permb dhjetor 2014 bord dhjetor 2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) MAJLINDA BARDHI Tirane 85,000 2014-12-18 2014-12-19 38310110352014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 602 DAR Qytet shp mbikqyrje punim ft 40 dt 11.4.2012 s 85753493 kontr 15.11.2011 urdh 368 dt 10.7.2014 up 12 dt 8.11.2012 pv 10.11.2011 vertetim tatim 16921 dt 16.12.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 228,384 2014-12-16 2014-12-19 37410110352014 Te tjera transferta tek individet 602 DAR Qytet shperbl dalje ne pension urdh 2865 dt 12.11.2014 permb 15.12.2014 bord 15.12.2014