Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) All All 1,322,277,623.00 354 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,220,988 2014-12-30 2014-12-31 44110110082014 Udhetim i brendshem SHPENZIME TRANS.MESUESIT DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE E GREQISE Elbasan 3,185 2014-12-30 2014-12-31 44210110082014 Udhetim i brendshem SHPENZIME TRANS.MESUESIT DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 162,000 2014-12-30 2014-12-31 PT43610110082014 Te tjera transferta tek individet TATIM SHPERBLIM NXENESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,148,400 2014-12-30 2014-12-31 43410110082014 Shperblime per rezultate ne pune SHPERBLIM MESUESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 1,440,000 2014-12-31 2014-12-31 43710110082014 Sherbime telefonike SHERBIM INTERNETI DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,458,000 2014-12-30 2014-12-31 43510110082014 Te tjera transferta tek individet SHPERBLIM NXENESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE E GREQISE Elbasan 104,400 2014-12-30 2014-12-31 43210110082014 Shperblime per rezultate ne pune SHPERBLIM MESUESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 208,000 2014-12-30 2014-12-31 43310110082014 Shperblime per rezultate ne pune TATIM SHPERBLIM MESUESIT NIPT .K52905218Q486022 DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) INA Elbasan 1,545,254 2014-12-31 2014-12-31 43810110082014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAISJE QE SIG,ENERGJI DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 139,200 2014-12-30 2014-12-31 43110110082014 Shperblime per rezultate ne pune SHPERBLIM MESUESIT E DALLUAR DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 841,781 2014-12-30 2014-12-31 44010110082014 Udhetim i brendshem SHPENZIME TRANS.MESUESIT DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,035,659 2014-12-30 2014-12-31 44310110082014 Udhetim i brendshem SHPENZIME TRANSP.NX. DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 83,772 2014-12-18 2014-12-19 43610110082014 Shpenzime te tjera personeli TATIM NE BURIM DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 6,000 2014-12-18 2014-12-19 43010110082014 Te tjera transferta tek individet DIFERENCE SUBVENSION I LIBRIT DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) ERMIR GODAJ Elbasan 25,000 2014-12-18 2014-12-19 41410110082014 Shtese page per funksionin DEBITOR KREDIE OLIGERTA NIKA DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 4,720 2014-12-17 2014-12-17 42510110082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TATIM NE BURIM DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 38,108 2014-12-17 2014-12-17 41610110082014 Elektricitet 1011008 ENERGJI KONT.A006374;A002571 DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 876,721 2014-12-17 2014-12-17 42010110082014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi SHP.DALJE NE PENSION DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 559,517 2014-12-17 2014-12-17 42910110082014 Udhetim i brendshem SHP.TRANSPORT NXENES DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 3,048 2014-12-17 2014-12-17 41710110082014 Uje SHP.UJE KONT.23584 DREJT.ARSIMORE RAJONALE