Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) All All 4,471,390.00 53 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,000 2014-09-02 2014-09-02 7910101022014 Sherbime te tjera AGJENS AUD FOND BE . lik sherbim pastrimi kv dt 7.3.2014, listpag gusht 2014
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 330,162 2014-09-02 2014-09-02 7710101022014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi AGJENS AUD FOND BE . Paga gusht 2014, nr pun 4/4
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,818 2014-09-02 2014-09-02 7810101022014 Sherbime te tjera AGJENS AUD FOND BE . lik sherbim financiar kv dt 20.2.2014, list pag 1.9.2014, mb 10%
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 333,985 2014-08-01 2014-08-04 7410101022014 Shtese page per vjetersi ne pune AGJENS AUD FOND BE . Paga korrik 2014, nr pun 4/4
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,818 2014-08-01 2014-08-04 7510101022014 Sherbime te tjera AGJENS AUD FOND BE . lik sherbim financiar kv dt 20.2.2014, list pag 1.8.2014, mb 10%
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,000 2014-08-01 2014-08-04 7610101022014 Sherbime te tjera AGJENS AUD FOND BE . lik sherbim pastrimi kv dt 7.3.2014, listpag korrik 2014
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,818 2014-07-09 2014-07-09 7010101022014 Sherbime te tjera AGJENS AUD FOND BE . lik sherbim financiar kv dt 20.2.2014, list pag 8.7.2014, mb 10%
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 322,991 2014-07-09 2014-07-09 6910101022014 Shtese page per vjetersi ne pune AGJENS AUD FOND BE . Paga qershor 2014, nr pun 4/4
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,000 2014-07-09 2014-07-09 7110101022014 Sherbime te tjera AGJENS AUD FOND BE . lik sherbim pastrimi kv dt 7.3.2014, listpag qershor 2014
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,418 2014-06-20 2014-06-20 4910101022014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit AGJENS AUD FOND BE . lik sherbim pastrimi mars prill maj 2014, up dt 4.3.2014, nj fit dt 7.3.2014, kontr dt 7.3.2014, list pg dt 20.6.2014
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 83,454 2014-06-20 2014-06-20 4710101022014 Sherbime te tjera AGJENS AUD FOND BE . lik sherbim financiar mars prill maj, up dt 13.2.2014, nj fit dt 20.2.2014, kontr dt 20.2.2014, listpag dt 20.6.2014, mbajtur 10% tat ne burim
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 335,916 2014-06-18 2014-06-18 5010101022014 Shtese page per funksionin AGJENS AUD FOND BE . Paga mars 2014, nr pun 4/4
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 332,694 2014-06-18 2014-06-18 6410101022014 Paga baze AGJENS AUD FOND BE . Paga maji 2014, nr pun 4/4
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 328,390 2014-06-18 2014-06-18 5510101022014 Shtese page per funksionin AGJENS AUD FOND BE . Paga prill 2014, nr pun 4/4
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 21,000 2014-03-21 2014-03-21 4410101022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative AGJENS AUD FOND BE . KAFE UP8,11.2.2014,FTES PER OFERTE ,SHPALLJE FITUSI 12.2.2014,KON26/1,19.2.2014,F54,17.3.2014,S13276154,FH6,17.3.2014
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) GLOBAL NET Tirane 9,990 2014-03-21 2014-03-21 4610101022014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj AGJENS AUD FOND BE . ZEVENDESIM I dvr UP.16,6.3.2014,PVPROK.NEN10000LEKE 6.3.2014,PVM8,7.3.2014,FH8,7.3.2014,F110,7.3.2014S12822419
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) ILIR KICA Tirane 11,640 2014-03-19 2014-03-20 4310101022014 Sherbime te tjera AGJENS AUD FOND BE . HARTIMPLANIMETRIE UP.5,22.1.2014,KON17/1,24.1.2014,PV.PROK.NEN100000LEK 22.1.2014F6,6.2.2014,S04858456
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) 2 ORTAKET KONSTRUKSION Tirane 53,506 2014-03-19 2014-03-20 4210101022014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative AGJENS AUD FOND BE . RIKONSTRUKSION GODINE UP.9,29.8.2013,.KONT.SHTES 3/23,29.8.2013,APP29.7.2013,F15,3.9.2013
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,773 2014-03-19 2014-03-20 4510101022014 Sherbime te tjera AGJENS AUD FOND BE . SHERB.PASTRIMI UP.15,4.3.2014,KON40,07.3.2014,F.NJF.7.3.2014,PV7.3.2014,LISTPAGESA
  Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,868 2014-03-19 2014-03-20 3910101022014 Sherbime telefonike AGJENS AUD FOND BE . TEL.FS117806931