Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dogana tre urat Permet (1128) All All 13,639,445.00 88 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dogana tre urat Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 4 2014-12-29 2014-12-29 15610100962014 Sherbime te tjera dogana pagese komisioni bankar per kthimin e pageses albtelekom te dt 17.11.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) EVELINA KOCOLLARI Permet 20,000 2014-12-23 2014-12-23 15410100962014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DOGANA FAT NR 19 DT 16.12.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) LUAN TEME Permet 75,000 2014-12-23 2014-12-23 15510100962014 Shpenzime te tjera transporti DOGANA FAT NR 55 DT 19.12.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 67,301 2014-12-22 2014-12-23 15210100962014 Te tjera shperblime per personelin DOGANA SHPERBLIM NGA TE ARDHURAT DHJETOR 2014
  Dogana tre urat Permet (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 10,057 2014-12-22 2014-12-23 15310100962014 Te tjera shperblime per personelin DOGANA TATIM NE BURIM SHPERBLIM NGA TE ARDHURAT DHJETOR 2014
  Dogana tre urat Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 2,068 2014-12-22 2014-12-23 15110100962014 Sherbime telefonike DOGANA FAT NR 718903661 NR KLI 310001771181 NENTOR 2014
  Dogana tre urat Permet (1128) CITRUS Permet 56,400 2014-12-17 2014-12-17 15010100962014 Blerje dokumentacioni DOGANA 3 URAT FAT NR 341 DT 04.12.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) VASIL MANTHO Permet 355,000 2014-12-16 2014-12-17 14710100962014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre DOGANA FAT NR 81 DT 11.12.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) GENC HASANI Permet 167,760 2014-12-17 2014-12-17 149 10100962014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DOGANA 3 URAT FAT NR 105 DT 13.12.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 17,592 2014-12-16 2014-12-16 14510100962014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA TRE URAT FAT NR 410 DT 28.11.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) LINDITA GUÇE Permet 10,000 2014-12-16 2014-12-16 14810100962014 Karburant dhe vaj DOGANA FAT NR 4 DT 04.12.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 82,034 2014-12-16 2014-12-16 14610100962014 Elektricitet 1010096 GOGANA FAT NR 619119436 NR KONT G-021942 NENTOR 2014
  Dogana tre urat Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,388,908 2014-12-01 2014-12-01 13810100962014 Shtese page per vjetersi ne pune DOGANA TRE URAT PAGA NENTOR 2014
  Dogana tre urat Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 48,527 2014-12-01 2014-12-01 13910100962014 Shtese page per funksionin DOGANA TRE URAT PAGA NENTOR 2014
  Dogana tre urat Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 2,064 2014-11-25 2014-11-25 13510100962014 Sherbime telefonike DOGANA FAT NR 718765337 NR KLI 310001771181 TETOR 2014
  Dogana tre urat Permet (1128) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Permet 86,400 2014-11-25 2014-11-25 13710100962014 Blerje dokumentacioni DOGANA FAT NR 628 DT 24.11.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 6,084 2014-11-20 2014-11-21 13410100962014 Sherbime telefonike DOGANA FAT NR 718597630 NR KLI 310001771181 SHTATOR 2014
  Dogana tre urat Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 45,746 2014-11-18 2014-11-19 13310100962014 Elektricitet 1010096 DOGANA FAT NR 617932456 NR KONT G-021942 MUAJI TETOR 2014
  Dogana tre urat Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 10,836 2014-11-14 2014-11-14 13110100962014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA FAT NR 369 DT 31.10.2014
  Dogana tre urat Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 6,084 2014-11-14 2014-11-14 13210100962014 Sherbime telefonike DOGANA FAT NR 718597630 NR KLI 310001771181 SHTATOR 2014