Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dogana Fier (0909) All All 24,759,897.00 127 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dogana Fier (0909) SOLOMON CONSTRUCION Fier 180,000 2014-12-29 2014-12-30 15210100902014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Dogana Fier 1010090 likujdim fature
  Dogana Fier (0909) SOLOMON CONSTRUCION Fier 262,800 2014-12-29 2014-12-30 15110100902014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Dogana Fier 1010090 likujdim fature
  Dogana Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,246 2014-12-29 2014-12-30 15010100902014 Posta dhe sherbimi korrier Dogana Fier 1010090 sherbim postar dhjetor 2014
  Dogana Fier (0909) B O L V - O I L SHA Fier 474,000 2014-12-26 2014-12-29 14910100902014 Karburant dhe vaj `Dogana 1010090 likujdim fatura
  Dogana Fier (0909) SOLOMON CONSTRUCION Fier 106,800 2014-12-26 2014-12-29 14810100902014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale `Dogana 1010090 likujdim fatura
  Dogana Fier (0909) ASI-2A CO Fier 456,000 2014-12-26 2014-12-29 14710100902014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre `Dogana 1010090 likujdim fatura
  Dogana Fier (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 60,436 2014-12-19 2014-12-22 14510900102014 Te tjera shperblime per personelin SHPERBLIME PER DOGANEN FIER
  Dogana Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 629,114 2014-12-19 2014-12-22 14210900102014 Te tjera shperblime per personelin SHPERBLIME PER DOGANEN FIER
  Dogana Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 198,370 2014-12-19 2014-12-22 14610900102014 Te tjera shperblime per personelin TATIM SHPERBLIMI DOGANA FIER
  Dogana Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 177,048 2014-12-19 2014-12-22 14310900102014 Te tjera shperblime per personelin SHPERBLIME PER DOGANEN FIER
  Dogana Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 196,078 2014-12-19 2014-12-22 14410900102014 Te tjera shperblime per personelin SHPERBLIME PER DOGANEN FIER
  Dogana Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 21,914 2014-12-15 2014-12-16 139101000902014 Elektricitet 1010090 Dogana 1010090 energji kontrat A-301924
  Dogana Fier (0909) POLSAIZ Fier 168,438 2014-12-15 2014-12-16 141101000902014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Dogana 1010090 likujdim fature
  Dogana Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 43,182 2014-12-15 2014-12-16 140101000902014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Dogana 1010090 likujdim fature
  Dogana Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 93,500 2014-12-12 2014-12-12 13810100902014 Udhetim i brendshem Dogana Fier 1010090 Dieta
  Dogana Fier (0909) "ABCOM" Fier 9,900 2014-12-12 2014-12-12 13710100902014 Sherbime telefonike Dogana Fier 1010090 sherbim interneti
  Dogana Fier (0909) "ABCOM" Fier 300 2014-12-12 2014-12-12 13610100902014 Sherbime telefonike Dogana Fier 1010090 sherbime telefonike
  Dogana Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 6,608 2014-12-12 2014-12-12 13510100902014 Sherbime telefonike Dogana Fier 1010090 sherbime telefonike
  Dogana Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 177,641 2014-12-01 2014-12-02 13010100902014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Dogana Fier 1010090 pagat nentor 2014
  Dogana Fier (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 57,445 2014-12-01 2014-12-02 13210100902014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Dogana Fier 1010090 pagat nentor 2014