Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dogana Fier (0909) All All 24,759,897.00 127 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dogana Fier (0909) SOLOMON CONSTRUCION Fier 180,000 2014-12-29 2014-12-30 15210100902014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Dogana Fier 1010090 likujdim fature
  Dogana Fier (0909) SOLOMON CONSTRUCION Fier 262,800 2014-12-29 2014-12-30 15110100902014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Dogana Fier 1010090 likujdim fature
  Dogana Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,246 2014-12-29 2014-12-30 15010100902014 Shpenzime per pritje e percjellje Dogana Fier 1010090 sherbim postar dhjetor 2014
  Dogana Fier (0909) B O L V - O I L SHA Fier 474,000 2014-12-26 2014-12-29 14910100902014 Sherbime telefonike `Dogana 1010090 likujdim fatura
  Dogana Fier (0909) SOLOMON CONSTRUCION Fier 106,800 2014-12-26 2014-12-29 14810100902014 Paga baze `Dogana 1010090 likujdim fatura
  Dogana Fier (0909) ASI-2A CO Fier 456,000 2014-12-26 2014-12-29 14710100902014 Te tjera transferime korrente `Dogana 1010090 likujdim fatura
  Dogana Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 21,914 2014-12-15 2014-12-16 139101000902014 Sherbime telefonike 1010090 Dogana 1010090 energji kontrat A-301924
  Dogana Fier (0909) POLSAIZ Fier 168,438 2014-12-15 2014-12-16 141101000902014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Dogana 1010090 likujdim fature
  Dogana Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 43,182 2014-12-15 2014-12-16 140101000902014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Dogana 1010090 likujdim fature
  Dogana Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 93,500 2014-12-12 2014-12-12 13810100902014 Uje Dogana Fier 1010090 Dieta
  Dogana Fier (0909) "ABCOM" Fier 9,900 2014-12-12 2014-12-12 13710100902014 Sherbim per ngrohje Dogana Fier 1010090 sherbim interneti
  Dogana Fier (0909) "ABCOM" Fier 300 2014-12-12 2014-12-12 13610100902014 Sherbime telefonike Dogana Fier 1010090 sherbime telefonike
  Dogana Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 177,641 2014-12-01 2014-12-02 13010100902014 Elektricitet Dogana Fier 1010090 pagat nentor 2014
  Dogana Fier (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 57,445 2014-12-01 2014-12-02 13210100902014 Sherbime te tjera Dogana Fier 1010090 pagat nentor 2014
  Dogana Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 217,554 2014-12-01 2014-12-02 13110100902014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Dogana Fier 1010090 pagat nentor 2014
  Dogana Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,049,570 2014-12-01 2014-12-02 12910100902014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Dogana Fier 1010090 pagat nentor 2014
  Dogana Fier (0909) POLSAIZ Fier 168,360 2014-11-26 2014-11-26 12810100902014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Dogana 1010090 sherbim roje civile
  Dogana Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,018 2014-11-26 2014-11-26 12710100902014 Paga baze Dogana 1010090 sherbim postar
  Dogana Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 21,899 2014-11-25 2014-11-26 12610900102014 Te tjera transferta tek individet 1010090 DOGANA DT 10/11/2014 KNTR A-301924
  Dogana Fier (0909) "ABCOM" Fier 9,900 2014-11-11 2014-11-12 12510100902014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune TETOR 2014 DOGANA FIER sherbim interneti