Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dogana Berat (0202) All All 13,120,842.00 137 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dogana Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 159,397 2014-12-23 2014-12-24 15910100892014 Te tjera shperblime per personelin Dogana Berat shperblime nga gjoba shkresa 30025/1 dt 19.12.2014 1010089
  Dogana Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 31,569 2014-12-23 2014-12-24 16110100892014 Te tjera shperblime per personelin Dogana Berat tatim burimi shperblime nga gjoba shkresa 30025/1 dt 19.12.2014 1010089
  Dogana Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 51,867 2014-12-23 2014-12-24 16010100892014 Te tjera shperblime per personelin Dogana Berat shperblime nga gjoba shkresa 30025/1 dt 19.12.2014 1010089
  Dogana Berat (0202) AQIF MARRA Berat 89,000 2014-12-19 2014-12-23 15710100892014 Kancelari Dogana berat per aqifin kancelari 1010089
  Dogana Berat (0202) EMILJANO HOXHAJ Berat 6,000 2014-12-17 2014-12-18 15310100892014 Sherbime te tjera Dogana per emiliano sherbim reklame 1010089
  Dogana Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 3,000 2014-12-16 2014-12-17 15310100892014 Sherbime telefonike Dogana per albtelekomin klienti 3100001876589 1010089
  Dogana Berat (0202) AQIF MARRA Berat 59,000 2014-12-15 2014-12-16 15110100892014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Dogan berat per Aqif mara paisje 1010089
  Dogana Berat (0202) OMEGA & CO Berat 382,800 2014-12-15 2014-12-16 15210100892014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Dogan berat per Omega CO 1010089
  Dogana Berat (0202) AQIF MARRA Berat 119,900 2014-12-10 2014-12-12 14510100892014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Dogana Berat per paisje zyre Aqif Mara 1010089
  Dogana Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 9,114 2014-12-10 2014-12-11 14810100892014 Uje Dogana Berat per ujin kotrata 3101002 1010089
  Dogana Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 12,090 2014-12-10 2014-12-11 14910100892014 Posta dhe sherbimi korrier Dogana Berat per posten fatura 839 1010089
  Dogana Berat (0202) NAZERI 2000 Berat 154,038 2014-12-10 2014-12-11 14710100892014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Dogana Berat per rojet Nazeri 2000 1010089
  Dogana Berat (0202) RAMA - GRAF Berat 30,000 2014-12-10 2014-12-11 14410100892014 Kancelari Dogan per Rama Graf alikim fondi nr 10047/20 1010089
  Dogana Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 145,000 2014-12-10 2014-12-11 14610100892014 Karburant dhe vaj Dogana berat likujdim karburanti Kastrati 1010089
  Dogana Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 36,706 2014-12-10 2014-12-11 15010100892014 Elektricitet 1010089 Dogana Berat per energjin kontrata BE1B010007015363 1010089
  Dogana Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 446,581 2014-12-02 2014-12-02 14310100892014 Shtese page per vjetersi ne pune Dogana pagat muaj nentor 2014 1010089
  Dogana Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 68,270 2014-12-02 2014-12-02 14110100892014 Shtese page per funksionin Dogana pagat muaj nentor 2014 1010089
  Dogana Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 125,022 2014-12-02 2014-12-02 14210100892014 Shtese page per funksionin Dogana pagat muaj nentor 2014 1010089
  Dogana Berat (0202) STILJANO Berat 9,712 2014-11-26 2014-11-27 14010100892014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Dogana materjale pastrimi Stiljano 1010089
  Dogana Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 187,850 2014-11-25 2014-11-26 13810100892014 Udhetim i brendshem Dogana Berat dijeta sherbime te vitit 2013 1010089