Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dogana Vlore (3737) All All 38,608,871.00 143 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dogana Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 6,456 2014-12-30 2014-12-31 15410100872014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIM POSTE NENTOR DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) SOLOMON CONSTRUCION Vlore 119,999 2014-12-30 2014-12-31 17010100872014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SHERBIME PER MAKINENE FAT.NR.46 DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 223,377 2014-12-29 2014-12-30 16410100872014 Te tjera shperblime per personelin TATIM SHPERBLIMI DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 189,228 2014-12-29 2014-12-30 16610100872014 Te tjera shperblime per personelin SHPERBLIM DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 811,476 2014-12-29 2014-12-30 16410100872014 Te tjera shperblime per personelin SHPERBLIME DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) HANXHARI Vlore 25,200 2014-12-29 2014-12-30 16910100872014 Blerje dokumentacioni SEMINAR PER AKCIZEN DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 132,912 2014-12-29 2014-12-30 16210100872014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre PERDE DRURI DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) BESMIRA-POL Vlore 198,000 2014-12-29 2014-12-30 15710100872014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ROJE PRIVATE DHJETOR DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 11,088 2014-12-29 2014-12-30 16110100872014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme TAPET PER SHKALLE DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 192,000 2014-12-29 2014-12-30 16710100872014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BLERJE SET MOBILJE DRURI DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 26,099 2014-12-29 2014-12-30 16310100872014 Te tjera shperblime per personelin DOGANA 1010087 SHPERBLIME
  Dogana Vlore (3737) A.E.S Vlore 73,800 2014-12-23 2014-12-23 151 1010087 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre BLERJE FRIGORIFER+TELEVIZOR DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Vlore 31,560 2014-12-23 2014-12-23 168 1010087 2014 Blerje dokumentacioni BLERJE SHTYPSHKRIME DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) OMEGA & CO Vlore 357,600 2014-12-23 2014-12-23 153 1010087 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera BLERJE GARDEROBE DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 29,064 2014-12-23 2014-12-23 158 1010087 2014 Elektricitet 1010087 ENERGJI NENTOR NR KONTRATE A10906 DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 288,000 2014-12-23 2014-12-23 15510100872014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh QERA GODINE DOGANA 1010087 DHJETOR NENTOR
  Dogana Vlore (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 35,000 2014-12-23 2014-12-23 161 1010087 2014 Elektricitet 1010087 ENERGJI DHJETOR NR KONTRATE A10906 DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) ND. UJESJELLESI VLORE Vlore 28,992 2014-12-23 2014-12-23 159 1010087 2014 Uje UJE NENTOR+DHJETOR DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 29,668 2014-12-23 2014-12-23 160 1010087 2014 Elektricitet 1010087 ENERGJI TETOR NR KONTRATE A10906 DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 32,000 2014-12-23 2014-12-23 15610100872014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh TATIM QERA GODINE DOGANA 1010087 DHJETOR