Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Vlore (3737) All All 12,526,167.00 143 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Vlore (3737) BOLENA. Vlore 40,799 2014-12-30 2014-12-31 163 10100372014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.2206 DT.20.12.2014 SERIA 18152206
  Dega e Thesarit Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 7,801 2014-12-30 2014-12-31 16010100372014 Sherbime telefonike PAGESE TELEFONI NENTOR 2014 DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.SERIE 718903633 DHE718903474 DT.30.11.2014
  Dega e Thesarit Vlore (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 537 2014-12-30 2014-12-31 16110100372014 Elektricitet 1010037 PAGESE ENERGJIE NENTOR 2014 DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.618650445 KONT.A2885
  Dega e Thesarit Vlore (3737) INFOSOFT OFFICE SHA Vlore 142,800 2014-12-30 2014-12-31 16210100372014 Kancelari BLERJE KANCELARI DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.119808726 DT.22.12.2014
  Dega e Thesarit Vlore (3737) FRAL-2000 Vlore 100,000 2014-12-12 2014-12-15 15910100372014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre RAFTE METALIKE DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.442 E 457 NR.SERIE 17867954 DHE 17867969
  Dega e Thesarit Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,320 2014-12-12 2014-12-15 15710100372014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIME POSTARE NENTOR 2014 DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.13 DT.30.11.2014 SERIA 11514730
  Dega e Thesarit Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,900 2014-12-12 2014-12-15 15810100372014 Shpenzime gjyqesore KERKESE PADI DEGA E THESARIT 1010037
  Dega e Thesarit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 198,177 2014-12-01 2014-12-01 15510100372014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe PAGAT MUAJI NENTOR 2014 DEGA E THESARIT KODI 1010037
  Dega e Thesarit Vlore (3737) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Vlore 46,110 2014-12-01 2014-12-01 15210100372014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe PAGAT MUAJI NENTOR 2014 DEGA E THESARIT KODI 1010037
  Dega e Thesarit Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 51,047 2014-12-01 2014-12-01 15410100372014 Paga baze PAGAT MUAJI NENTOR 2014 DEGA E THESARIT KODI 1010037
  Dega e Thesarit Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 52,183 2014-12-01 2014-12-01 15310100372014 Shtese page per funksionin PAGAT MUAJI NENTOR 2014 DEGA E THESARIT KODI 1010037
  Dega e Thesarit Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 67,529 2014-12-01 2014-12-01 15610100372014 Paga baze PAGAT MUAJI NENTOR 2014 DEGA E THESARIT KODI 1010037
  Dega e Thesarit Vlore (3737) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Vlore 295,020 2014-11-20 2014-11-21 14310100372014 Kompensime speciale te tjera DEGA E THESARIT 1010037 BURGIM I PA DREJTE PER Z.KLEANT LAZAJ
  Dega e Thesarit Vlore (3737) ELMIR VANGJELI Vlore 160,500 2014-11-19 2014-11-20 14410100372014 Kompensime speciale te tjera DEGA E THESARIT 1010037 BURGIM I PA DREJTE VIKTOR HAZIZAJ
  Dega e Thesarit Vlore (3737) BUJAR MEHILLI Vlore 389,200 2014-11-19 2014-11-20 14510100372014 Kompensime speciale te tjera DEGA E THESARIT 1010037 BURGIM I PA DREJTE ELTON VELIKO
  Dega e Thesarit Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,728 2014-11-20 2014-11-20 14910100372014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIME POSTARE TETOR 2014 DEGA E THESARIT KODI 1010037 FATURA NR.SERIE 11514711
  Dega e Thesarit Vlore (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 268 2014-11-19 2014-11-20 15010100372014 Elektricitet 1010037 PAGESE ENERGJIE TETOR 2014 DEGA E THESARIT 1010037 FATURA 617929749 KONTRATA A2885
  Dega e Thesarit Vlore (3737) A.K.F. PETROLEUM Vlore 36,000 2014-11-20 2014-11-20 15110100372014 Karburant dhe vaj BLERJE BENZINE DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.SERIE 15153443
  Dega e Thesarit Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 16,295 2014-11-19 2014-11-20 14810100372014 Sherbime telefonike PAGESE TELEFONI TETOR 2014 DEGA E THESARIT 1010037 FATURA NR.SERIE 718775660,718769234
  Dega e Thesarit Vlore (3737) YLLI HYSAJ Vlore 48,665 2014-11-19 2014-11-19 14210100372014 Kompensime speciale te tjera DEGA E THESARIT 1010037 BURGIM I PA DREJTE SHUQURI HOXHAJ