Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) All All 7,997,514.00 83 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) ERIDION Lezhe 9,598 2014-12-22 2014-12-23 10410100202014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NR 132 DT 22.12.2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 5,873 2014-12-15 2014-12-16 10210100202014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NENTOR 2014 PER KLIENTIN 310001901018
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lezhe 15,707 2014-12-15 2014-12-16 10310100202014 Elektricitet 1010020 DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NENTOR 2014 PER KONTRATEN 9763
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 3,684 2014-12-15 2014-12-16 10010100202014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NR 827 DT 27.11.2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) UJSJELLSI Lezhe 1,747 2014-12-15 2014-12-16 10110100202014 Uje DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NENTOR 2014 PER KONTRATEN 119026
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 318,554 2014-12-01 2014-12-01 9710100202014 Shtese page per kualifikimin DEGA E THESARIT LEZHE PAG PAGA NENTOR 2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) ERIDION Lezhe 9,598 2014-11-25 2014-11-26 9610100202014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NR 100 DT 25.11.2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) UJSJELLSI Lezhe 994 2014-11-14 2014-11-18 9510100202014 Uje DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT TETOR 2014 PER KONTRATEN 119026
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 3,672 2014-11-14 2014-11-17 9410100202014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NR 749 DT 31.10.2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 7,752 2014-11-14 2014-11-14 9210100202014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT TETOR 2014 PER KLIENTIN 310001901018
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lezhe 11,272 2014-11-14 2014-11-14 9310100202014 Elektricitet 1010020 DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT TETOR 2014 PER KONTRATEN 9763
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 321,864 2014-11-03 2014-11-03 8910100202014 Paga baze DEGA E THESARIT LEZHE PAG PAGA TETOR 2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) ERIDION Lezhe 9,598 2014-10-28 2014-10-29 8810100202014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NR 76 DT 27.10.2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 7,338 2014-10-22 2014-10-23 8710100202014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NR 652 DT 30.09.2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) UJSJELLSI Lezhe 617 2014-10-22 2014-10-23 8610100202014 Uje DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT SHTATOR 2014 PER KONTRATEN 119026
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 8,561 2014-10-22 2014-10-23 8510100202014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT LEZHE PAG SHTATOR 2014 PER KLIENTIN 310001901018
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lezhe 12,918 2014-10-17 2014-10-20 8410100202014 Elektricitet 1010020 DEGA E THESARIT LEZHE LIK FAT.SHTATOR 2014 PER CONTR.9763
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) ERIDION Lezhe 9,598 2014-10-03 2014-10-03 8110100202014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DEGA E THESARIT LEZHE PAG FAT NR 61 DT 02.10.2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 315,244 2014-10-01 2014-10-01 8010100202014 Paga baze DEGA E THESARIT LEZHE PAG PAGA SHTATOR 2014
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 900 2014-09-26 2014-09-29 7910100202014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT LEZHE PAG DIETA