Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Kucove (0217) All All 3,725,046.00 86 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Kucove (0217) POSTA SHQIPTARE SH.A Kuçove 3,024 2014-12-30 2014-12-31 14910100172014 Posta dhe sherbimi korrier pagese poste dhjetor 2014 dega e thesarit kod.1010017 fat.16489972
  Dega e Thesarit Kucove (0217) VICTORIA - AL Kuçove 9,600 2014-12-26 2014-12-29 14710100172014 Kancelari rimbushje bombula antizjarr dega e thesarit kod.1010017 fat.18477437
  Dega e Thesarit Kucove (0217) DITURI LLALLA Kuçove 61,000 2014-12-26 2014-12-29 14810100172014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes pastrime e sherbim fotokopje dega e thesarit kod.1010017 fat.5991936
  Dega e Thesarit Kucove (0217) AQIF MARRA Kuçove 8,000 2014-12-17 2014-12-17 14510100172014 Kancelari shpenzime per materiale e kancelari dega e thesarit kod.1010017 fat.7390384
  Dega e Thesarit Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 6,236 2014-12-10 2014-12-10 13910100172014 Sherbime telefonike pagese telefoni nentor 2014 dega e thesarit kod.1010017 fat.718988875 nr.klienti 310001884320
  Dega e Thesarit Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 3,069 2014-12-10 2014-12-10 13810100172014 Sherbime telefonike pagese telefoni nentor 2014 dega e thesarit kod.1010017 fat.718928833 nr.klienti 310001856652
  Dega e Thesarit Kucove (0217) EURO OFFICE Kuçove 67,680 2014-12-04 2014-12-05 13710100172014 Kancelari shpenzime per materiale e kancelari dega e thesarit kod.1010017 fat.125828032
  Dega e Thesarit Kucove (0217) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kuçove 5,879 2014-12-04 2014-12-05 13610100172014 Elektricitet 1010017 shpenzime per energji nentor 2014 dega e thesarit kod.1010017 kod.klient.BE1D130027086246 fat.618649897
  Dega e Thesarit Kucove (0217) POSTA SHQIPTARE SH.A Kuçove 1,668 2014-12-02 2014-12-03 13410100172014 Posta dhe sherbimi korrier pagese poste nentor 2014 dega e thesarit kod.1010017 fat.16489895
  Dega e Thesarit Kucove (0217) EFTINIKE SALCA Kuçove 8,000 2014-12-02 2014-12-03 13510100172014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes sherbime tjera dega e thesarit kucove kod.1010017 fat.6503267
  Dega e Thesarit Kucove (0217) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kuçove 99,733 2014-12-01 2014-12-01 13310100172014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe pagese paga te deges thesarit kucove kod.1010017
  Dega e Thesarit Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 58,943 2014-12-01 2014-12-01 13210100172014 Paga baze pagese paga te deges thesarit kucove kod.1010017
  Dega e Thesarit Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 3,194 2014-11-12 2014-11-13 12910100172014 Sherbime telefonike shpenzime per telefon tetor 2014 dega e thesarit kod.1010017 fat.718780669nr.klient 310001856652
  Dega e Thesarit Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 5,556 2014-11-12 2014-11-13 13010100172014 Sherbime telefonike shpenzime per telefon tetor 2014 dega e thesarit kod.1010017 fat.718844351nr.klient 310001884320
  Dega e Thesarit Kucove (0217) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kuçove 5,090 2014-11-13 2014-11-13 13110100172014 Elektricitet 1010017 pagese energjie muaji tetor 2014 dega e thesarit kod.1010017 kod.klient.BE1D130027086246 fat.617929011
  Dega e Thesarit Kucove (0217) RAIFFEISEN BANK SH.A Kuçove 59,562 2014-11-03 2014-11-03 12110100172014 Paga baze pagese paga te deges thesarit kucove kod.1010017
  Dega e Thesarit Kucove (0217) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kuçove 100,766 2014-11-03 2014-11-03 12210100172014 Shtese page per funksionin pagese paga te deges thesarit kucove kod.1010017
  Dega e Thesarit Kucove (0217) POSTA SHQIPTARE SH.A Kuçove 1,080 2014-11-03 2014-11-03 12310100172014 Posta dhe sherbimi korrier pagese poste tetor 2014 dega e thesarit kod.1010017 fat,16489867
  Dega e Thesarit Kucove (0217) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kuçove 7,039 2014-10-16 2014-10-16 12010100172014 Uje 1010017 pagese energjie shtator 2014 dega e thesarit kod.1010017 nr.klient.BE1D130027086246 fat.616332157
  Dega e Thesarit Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 4,891 2014-10-14 2014-10-14 11310100172014 Sherbime telefonike shpenzime per telefon shtator 2014 dega e thesarit kod.1010017 fat.718645118 nr.klient 310001884320