Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Fier (0909) All All 10,407,852.00 100 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,484 2014-12-26 2014-12-29 12310100092014 Posta dhe sherbimi korrier Thesari 1010009 sherbim postar dhjetor 2014
  Dega e Thesarit Fier (0909) SIQECA Fier 337,777 2014-12-29 2014-12-29 12410100092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Dega e Thesarit Fier 1010009 Rikonstruksion i rrjetit elektrik
  Dega e Thesarit Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 840 2014-12-24 2014-12-24 12210100092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Thesari Fier 1010009 likujdim fature
  Dega e Thesarit Fier (0909) UNIVERS XH & E Fier 34,800 2014-12-19 2014-12-19 12110100092014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Thesari 1010009 sherbim riparim kondicioneri
  Dega e Thesarit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,610 2014-12-18 2014-12-19 12010100092014 Udhetim i brendshem Thesari Fier 1010009 pagesa dieta Vjollca Kola
  Dega e Thesarit Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 12,240 2014-12-15 2014-12-16 11910100092014 Sherbime telefonike Thesari Fier 1010009 sherbim tele nentor 2014
  Dega e Thesarit Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 7,560 2014-12-15 2014-12-16 11810100092014 Blerje dokumentacioni Thesari Fier 1010009 likujdim fature
  Dega e Thesarit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 2,530 2014-12-12 2014-12-15 11710100092014 Udhetim i brendshem 1010009 Thesari dieta dhjetor 2014
  Dega e Thesarit Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 12,482 2014-12-12 2014-12-12 11610100092014 Elektricitet 1010009 Thesari 1010009 energji kontrat A-004849
  Dega e Thesarit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 11,610 2014-12-10 2014-12-10 11510100092014 Uje NENTOR 2014 THESARI FIER
  Dega e Thesarit Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,916 2014-12-10 2014-12-10 11410100092014 Posta dhe sherbimi korrier NENTOR 2014 THESARI FIER
  Dega e Thesarit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 10,552 2014-12-01 2014-12-02 11110100092014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Thesari Fier 1010009 pagat me kontrat Nentor 2014
  Dega e Thesarit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 420,127 2014-12-01 2014-12-02 11010100092014 Paga baze Thesari Fier 1010009 pagat Nentor 2014
  Dega e Thesarit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 3,440 2014-11-21 2014-11-24 10910100092014 Udhetim i brendshem Thesari Fier 1010009 dieta
  Dega e Thesarit Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 13,372 2014-11-17 2014-11-17 10810100092014 Elektricitet 1010009 Thesari 1010009 energji kontrat A-004849 nr dic 617930152
  Dega e Thesarit Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 19,908 2014-11-14 2014-11-14 10710100092014 Sherbime telefonike Thesari Fier 1010009 telefon tetor 2014 nr klienti 1794428 1745748
  Dega e Thesarit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 11,600 2014-11-10 2014-11-11 10610100092014 Uje TETOR 2014 THESARI FIER
  Dega e Thesarit Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 4,056 2014-11-10 2014-11-11 10510100092014 Posta dhe sherbimi korrier TETOR 2014 THESARI FIER
  Dega e Thesarit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 424,703 2014-11-03 2014-11-03 10010100092014 Shtese page per vjetersi ne pune Thesari Fier 1010009 pagat Tetor 2014
  Dega e Thesarit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 2,520 2014-11-03 2014-11-03 10210100092014 Udhetim i brendshem Thesari Fier 1010009 dieta tetor 2014