Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Devoll (1505) All All 3,375,221.00 101 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Devoll (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 4,426 2014-12-19 2014-12-19 15710100042014 Sherbime telefonike THESARI DEVOLL PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI NENTOR 2014 NR KLIENTI 310001758121
  Dega e Thesarit Devoll (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 1,008 2014-12-19 2014-12-19 15510100042014 Posta dhe sherbimi korrier THESARI DEVOLL PER POSTEN SHQIPTARE PAGUAR POSTA MUAJI NENTOR 2014
  Dega e Thesarit Devoll (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 6,787 2014-12-19 2014-12-19 15810100042014 Elektricitet 1010004 THESARI DEVOLL PER OSHEE PAGUAR ENRGJIA MUAJI NENTOR 2014NR KLIENTI KR0C010002073252
  Dega e Thesarit Devoll (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 420 2014-12-19 2014-12-19 15610100042014 Uje THESARI DEVOLL PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI NENTOR 2014
  Dega e Thesarit Devoll (1505) ARTYKA II Devoll 261,408 2014-12-17 2014-12-17 15310100042014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative THESARI DEVOLL PER ARTYKA II PER NDERTESA ADMINISTRATIVE RIKONSTRUKSIN I ZYES THESARIT
  Dega e Thesarit Devoll (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 17,748 2014-12-02 2014-12-02 15110100042014 Shtese page per funksionin THESARI DEVOLL BORDERO PAGA NENTOR 2014
  Dega e Thesarit Devoll (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 92,332 2014-12-02 2014-12-02 15210100042014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe THESARI DEVOLL BORDERO PAGA NENTOR 2014
  Dega e Thesarit Devoll (1505) MIMOZA BYLYKU Devoll 61,000 2014-11-25 2014-11-26 15010100042014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme THESARI DEVOLL PER MIMOZA BYLYKU PER FURNIZIME DHE MATERJALE ZYRE DHE TE PERGJITHSHME
  Dega e Thesarit Devoll (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 300 2014-11-24 2014-11-24 14910100042014 Uje THESARI DEVOLL PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI TETOR 2014
  Dega e Thesarit Devoll (1505) JETNOR KOROLI Devoll 9,200 2014-11-19 2014-11-20 14310100042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale THESARI DEVOLL PER JETNOR KOROLI PER BLERJE MATERJALE HIDRAULIKE
  Dega e Thesarit Devoll (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 5,274 2014-11-17 2014-11-18 13910100042014 Elektricitet 1010004 THESARI DEVOLL PER OSHEE PAGUAR ENERGJIA MUAJI TETOR 2014 NR KLIENTI KR0C010002073252
  Dega e Thesarit Devoll (1505) VASIL NASTO Devoll 9,000 2014-11-18 2014-11-18 14110100042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale THESARI DEVOLL PER VASIL NASTO PER BLERJE PIKTURA PER ZYREN
  Dega e Thesarit Devoll (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 6,947 2014-11-17 2014-11-18 14010100042014 Sherbime telefonike THEASRI DEVOLL PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI TETOR 2014 NR KLIENTI 310001758121
  Dega e Thesarit Devoll (1505) VASIL NASTO Devoll 7,600 2014-11-18 2014-11-18 14210100042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale THESARI DEVOLL PER VASIL NASTO PER BLERJE PER ZYREN
  Dega e Thesarit Devoll (1505) FREDI KUTROLLI Devoll 9,700 2014-11-04 2014-11-04 13810100042014 Sherbime te tjera THESARI DEVOLL PER FREDI KUTROLLI PER SHERBIME
  Dega e Thesarit Devoll (1505) FREDI KUTROLLI Devoll 9,800 2014-11-03 2014-11-04 13710100042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale THESARI DEVOLL PER FREDI KUTROLLI PER MATERJALE
  Dega e Thesarit Devoll (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 56,957 2014-11-03 2014-11-03 13410100042014 Shtese page per funksionin THESARI DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI TETOR 2014
  Dega e Thesarit Devoll (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 94,253 2014-11-03 2014-11-03 13510100042014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe THESARI DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI TETOR 2014
  Dega e Thesarit Devoll (1505) GJERGJI PASHOLLI Devoll 109,000 2014-11-03 2014-11-03 13610100042014 Kancelari THESARI DEVOLL PER GJERGJI PASHOLLI PER KANCELARI
  Dega e Thesarit Devoll (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 13,846 2014-10-16 2014-10-17 13210100042014 Sherbime telefonike THESARI DEVOLL PER ALBTELEKOM SHA PAGUAR TELEFONI MUAJI GUSHT-SHTATOR FATURA NR KLIENTI 310001758121