Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  PIU I Ujit (3535) (0000) All All 63,533,181.00 7 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 2,632,406 2014-12-29 2014-12-30 310069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 fat 02386787 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 43,007,807 2014-12-29 2014-12-30 0410069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 diference e fat 02386791 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 12,248,853 2014-12-29 2014-12-30 3 10069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 fat 02386791 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 1,306,562 2014-12-29 2014-12-30 03 10069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 fat 02386780 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 1,312,178 2014-12-29 2014-12-30 0310069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 fat 02386774 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) DELOITTE ALBANIA SH.P.K Tirane 70,000 2014-06-20 2014-06-23 0210069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT raport auditimi CsD2 urdher 56 28.04.2014 fat 3281 31.10.2013 s 09649181 (diference e mbetur pa paguar)
  PIU I Ujit (3535) (0000) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 2,955,375 2014-05-08 2014-05-08 110069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006917 Kosto lokale Oponence teknike 83/2 dt.08.04.2014 urdher per likujdim 55 dt.28.04.2014 fat.27 dt.11.04.2014 seria 12751303
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >