Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  PIU I Ujit (3535) (0000) All All 63,533,181.00 7 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 2,632,406 2014-12-29 2014-12-30 310069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 fat 02386787 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 43,007,807 2014-12-29 2014-12-30 0410069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 diference e fat 02386791 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 12,248,853 2014-12-29 2014-12-30 3 10069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 fat 02386791 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 1,306,562 2014-12-29 2014-12-30 03 10069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 fat 02386780 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) GIOVANNI PUTIGNANO & FIGLI-SRL Tirane 1,312,178 2014-12-29 2014-12-30 0310069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT tvsh kont WDLS2 fat 02386774 shkr MF 17819/1 29.12.2014
  PIU I Ujit (3535) (0000) DELOITTE ALBANIA SH.P.K Tirane 70,000 2014-06-20 2014-06-23 0210069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PIU i UJIT raport auditimi CsD2 urdher 56 28.04.2014 fat 3281 31.10.2013 s 09649181 (diference e mbetur pa paguar)
  PIU I Ujit (3535) (0000) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 2,955,375 2014-05-08 2014-05-08 110069172014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1006917 Kosto lokale Oponence teknike 83/2 dt.08.04.2014 urdher per likujdim 55 dt.28.04.2014 fat.27 dt.11.04.2014 seria 12751303
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >