Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) All All 134,318,237.00 262 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) NAZERI 2000 Tirane 359,727 2014-12-29 2014-12-30 30910051112014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ISUV likujdim roje-private m-dhjetor 2014,likud total i kontr nr 2 dt 07.04.14, fat nr 1138 dt 22.12..2014, seri nr 19365111
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) KRIJON Tirane 1,157,787 2014-12-29 2014-12-30 31210051112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ISUV blerje materiale per analizimin e miellit,kont,furnizimi nr 16 dt 22.12.14,u.p. nr 17 dt 26.11.14,nj.buletini nr 22.12.14,fat nr 14569 dt 24.12.2014 seri 18707237 dt 24.12.14,f.hyrje nr 74 dt 24.12.14,likujd pjesor i fat
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) KRIJON Tirane 464,880 2014-12-28 2014-12-29 31010051112014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ISUV paguar blerje kite,elisa projekti AKTI, kontrate per kerkim e zhvillim dt 11.04.2014, prot 125 ,plan financim nr 125/1 dt 11.04.14, fat 14549 dt 16.12.2014, seri 18707216 ,f.hyrje nr 73 dt 16.12.2014( likujd pjesor per mungese fondesh)
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) R & T Tirane 1,693,672 2014-12-26 2014-12-29 31310051112014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ISUV TVSH e IPA 2010 "Ndertim laboratori veterinar",Situac dt 1/7/14,reference europe Aid 133862/l/wks/al,Fat 298 d 20/12/14 s 05269298,KON vazhdim 2013/314-937
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) ARK - IT Tirane 222,480 2014-12-24 2014-12-26 30710051112014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes ISUV likujdim total mirembaj. sistem. informac.RUDA mbyllje kontr.nr 13 dt 04.08.2014 fat nr 797 seri 12303266
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 4,048 2014-12-24 2014-12-26 31110051112014 Sherbime telefonike ISUV pagese sistem alarmi per sher,telef. kodi abonentit 182114573 fat nr 470003604341dt 01.12.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) KRIJON Tirane 2,721,768 2014-12-24 2014-12-26 30810051112014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore ISUV likujdim blerje biopreparate likujd.total kontr.nr 5 dt 26.08.2014 fat nr 14446 seri 17485261 f.hyrje nr 53 dt 28.10.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 77,580 2014-12-18 2014-12-19 30210051112014 Te tjera transferta tek individet ISUV shperblim per dalje ne pension,z. Selman Zanaj,shkrese.M.F. nr 15360/1 dt 24.11..2014, ,shkrese MBUMK. NR 7605/3 dt 01.12..2014, u.brend. nr 176 dt 02.12..2014,bordero pagese dt 03.12..2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,620 2014-12-18 2014-12-19 30310051112014 Te tjera transferta tek individet ISUV tatim mbi shperblim per dalje ne pension,z. Selman Zanaj,shkrese.M.F. nr 15360/1 dt 24.11..2014, ,shkrese MBUMK. NR 7605/3 dt 01.12..2014, u.brend. nr 176 dt 02.12..2014,bordero pagese dt 03.12..2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,272 2014-12-16 2014-12-18 30510051112014 Sherbime telefonike ISUV Pagese per tel fiks deturim i prapambetur per,2014,nr tel 2364283 nr kontrate 240870sipas shkreses nr 726 dt 13.11.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2014-12-16 2014-12-18 30410051112014 Udhetim i brendshem ISUV Pagese dieta brenda vendit,m/dhjetor,Shkres MBZHRAU nr 8405/1 dt 09.12..14,Urdh brendshem nr 179, dt 15.12..2014 ,Bordero nr 1 dt 15.12..14
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) KRIJON Tirane 441,600 2014-12-16 2014-12-18 30010051112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ISUV likujdim blerje materiale albendazoli, u.p.nr 63 dt 03.12..14, kont dt 04.12.14,fat nr 14524,dt 09.12..14, seri 16346441, fh. nr 72 dt 09.12..14,
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) VIVO COMMUNICATIONS Tirane 45,000 2014-12-16 2014-12-18 30110051112014 Sherbime te tjera ISUV likujdim riabonim interneti m/nentor-dhjetor 2014, u.p.nr 12 dt 31.03.14 nj.fit dt 10.04.2014, fat nr 74757035 dt 02.12.2014,p.verb dt 15.12.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,740 2014-12-17 2014-12-18 30610051112014 Kancelari ISUV . BLERJE kancelari U.P. NR 65 DT 25.11..2014.P.VERB. DT 25.11..2014, FAT NR 25/01,.dt 25.11.2014seri 6480179
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,924 2014-12-16 2014-12-17 29710051112014 Shpenzime gjyqesore ISUV . pagese sherbim doganor+vendim gjyqesor.+cek bankar U.P. NR 61/1,64, DT 27.11..2014;04.12.14,.P.VERB. DT 27.11..2014,dhe 04.12.14, FAT NR 6039dt27.11.14,vendim gjyqi
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 420,466 2014-12-16 2014-12-17 29910051112014 Elektricitet 1005111 ISUV energji nentor 2014 kontrate NR P-072194,Nr fat 619117062,Kod TR2P060020072194 DT 10.12..2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 344 2014-12-16 2014-12-17 29810051112014 Elektricitet 1005111 ISUV energji nentor 2014 kontrate NR P-072193,Nr fat 619117052,Kod TR2P060020072193 DT 10.12..2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 165,000 2014-12-12 2014-12-15 29910051112014 Udhetim i brendshem ISUV Pagese dieta brenda vendit,m/dhjetor,Shkres MBZHRAU nr 7818/1 dt 13.11.14,Urdh brendshem nr 177,178, dt 09.12.2014 ,Bordero nr 2 dt 11.12..14
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,015 2014-12-12 2014-12-15 29610051112014 Sherbime te tjera ISUV . sherbim magazinimi,U.P. NR 61/2 DT 27.11.2014.P.VERB. DT 27.11.2014, FAT NR 25241,20267, dt 27.11.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) KRIJON Tirane 214,920 2014-12-09 2014-12-10 29210051112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ISUV blerje kite elisa , u.p. nr 16 dt 20.10..2014, nj,fit dt 10.11.2014,likujd total kont.nr 15dt 31.10..2014, fat nr 14508 dt 27.11.2014.seri 16346425 f.hyrje nr 70 dt 27.11..2014 ,