Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Presidenca (3535) All All 154,243,616.00 520 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Presidenca (3535) A-BI-ESSE Tirane 28,979 2014-12-30 2014-12-31 56210010012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Presidenca lik mater elektrike,proc verb emergj dt 19.12.2014,fat 2055 dt 19.12.2014 seri 19023355,fl hyr nr 193 dt 19.12.2014
  Presidenca (3535) GREEN HOUSE Tirane 52,211 2014-12-30 2014-12-31 56410010012014 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca lik shp pritje percj ,VKM nr 358 dt 24.4.2013,shkresa nr 2317 dt 10.12.2014,fat 185 dt 29.11.2014 seri 12189235
  Presidenca (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 76,650 2014-12-30 2014-12-31 56010010012014 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca lik pritje percjellje,VKM nr 358 dt 24.04.2013,shk 140,144 dt 21.11.2014,Urdh prok nr 140,144/1 dt 21.11.2014,proc verb dt 25.11.2014,fat 56 dt 26+28.11..2014 seri 7651053 + 054 ,fl hyr nr 183dt 27.11.2014
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 496,500 2014-12-30 2014-12-31 56310010012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Presidenca lik dekorata,VKM nr 358 dt 24.04.2013,urdh prok nr 136/1 dt 150,134 dt 18,21.11.2014,dt 4.12.2014,proc verb dt 18,21.11.2014,4.12.2014,,fat 46,36,10 dt 18 + 27.11.2014,dt 6.12.2014 seri 18169546,536,610,fl hyr nr 188,169,181 dt 18 +
  Presidenca (3535) BANKA CREDINS Tirane 45,000 2014-12-30 2014-12-31 56510010012014 Shpenzime per honorare Presidenca lik, honorare orkestra,kontr 10/2 dt 7.01.2014,shkresa nr 2391 dt 19.12.2014,listepag
  Presidenca (3535) EAGLE MOBILE Tirane 9,000 2014-12-31 2014-12-31 56710010012014 Sherbime telefonike Presidenca Shpenzime telefoni nentor 2014 klienti c1007429,11007674,11007734, 11007963
  Presidenca (3535) VASILIKA ÇITO Tirane 9,000 2014-12-30 2014-12-31 56110010012014 Kancelari Presidenca lik kancelari,VKM nr 358 dt 24.4.2013,urdh prok nr 110/1 dt 23.10.2014,proc verb nr 5 dt 27.10.2014,fat 58 dt 20.11.2014 seri 6493208,fl hyr nr 173 dt 20.11.2014
  Presidenca (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 35,127 2014-12-30 2014-12-30 55510010012014 Posta dhe sherbimi korrier Presidenca lik abonime,kontr 12/4 dt 06.01.2014,fat 472 dt 01.12.2014,seri 12594921 + 922
  Presidenca (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 4,000 2014-12-30 2014-12-30 55810010012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Presidenca lik kompoz lule,,urdh prok nr 148/1 dt 2.12.2014,proc verb dt 2.12.2014,fat 44 dt 2.12.2014 seri 7615654,fl hyr 187 dt 2.12.2014,VKM nr 358 dt 24.4.2013
  Presidenca (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 42,000 2014-12-30 2014-12-30 55710010012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Presidenca lik kompoz lule,kontr 26/3 dt 6.2.2014,fat 46 dt 30.11.2014 seri 7615646,fl hyr nr 185 dt 30.11.2014,urdh prok nr 145/1 dt 21.11.2014,proc verb dt 25.11.2014,fat 43 dt 28.11.2014 seri 7615643,fl hyr 184 dt 28.11.2014
  Presidenca (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 368,936 2014-12-30 2014-12-30 55910010012014 Elektricitet 1001001 Presidenca energjia ,nentor,2014 kont.b109513,b109514,
  Presidenca (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,000 2014-12-30 2014-12-30 56610010012014 Shpenzime per honorare Presidenca lik,tatim honorare orkestra,kontr 10/2 dt 7.01.2014,shkresa nr 2391 dt 19.12.2014,listepag
  Presidenca (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 56,946 2014-12-30 2014-12-30 55610010012014 Paga baze Presidenca Telefon ,nentor 2014 kodi 1002240,21172853302,22092147265,2888743996
  Presidenca (3535) KLIMA TEKNIKA TB2 Tirane 793,200 2014-12-27 2014-12-29 55410010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Presidenca lik paisje,urdh prok nr 1486 dt 11.08.2014,njoft fit 486/6 dt 12.09.2014,kontr 1486/8 dt 22.09.2014,fat 1388 dt 17.12.2014 seri 15772393,fl hyr nr 189 dt 17.12.2014
  Presidenca (3535) MEKTRIN MOTORS Tirane 571,540 2014-12-18 2014-12-22 54610010012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Presidenca lik rip automj kontr 1239/6 dt 25.07.2014,53/4 dt 21.07.2014,fat 973 dt 01.12.2014 seri 14580805.proc verb marje dorz dt 01.12.2014
  Presidenca (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 88,000 2014-12-18 2014-12-19 55310010012014 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca lik pritje percj ,pritje percj,VKM nr 358 dt 24.04.2013,urdh prok nr 126/1 dt 11.11.2014,proc verb dt 11.11.2014,fat 41 dt 13.11.2014 seri 7332271,fl hyr nr 167 dt 13.11.2014
  Presidenca (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 172,153 2014-12-18 2014-12-19 54410010012014 Sherbime telefonike Presidenca lik telef 6-shifr ,nentor , 2014,
  Presidenca (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,000 2014-12-18 2014-12-19 54510010012014 Sherbime telefonike Presidenca lik internet nentor , 2014,fat 30.11.2014 seri 110360347
  Presidenca (3535) MAK ALBANIA Tirane 20,000 2014-12-18 2014-12-19 54710010012014 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca lik shp pritje,shkr 138 dt 21.11.2014,urdh prok nr 138/1 dt 21.11.2014,proc verb dt 21.11.2014,fat 160338 dt 30.11.2014 seri 719690203,VKM nr 358 dt 24.04.2013
  Presidenca (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,247 2014-12-18 2014-12-19 55110010012014 Sherbime telefonike Presidenca cel telefon nentor 2014,kodi 3296, 538104