Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) All All 451,093,804.00 639 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) FLONDI KONSTRUKSION Sarande 199,200 2014-12-30 2014-12-31 65221380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - toke bujqesore SHP INVESTIM PER RINOVIM TE INFRASTUKTURES AGRARE PER FSHATIN SHELEGAR NGA BASHKIA LIK FAT NR 25 DT 19.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) ALFA-BUTRINT SHPK Sarande 23,729 2014-12-29 2014-12-31 62021380012014 Sherbime te tjera sherbime te tjera nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) "MILOSAO" Sarande 36,000 2014-12-30 2014-12-31 65121380012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik SHP PER DOKUMENT SPECIFIK NGA BASHKIA, LIK FAT NR 540 DT 11.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) ALLIDAGU Sarande 168,000 2014-12-30 2014-12-31 59821380012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SHP TRANSPORTI ,PJESE KEMBIMI NGA BASHKIA LI FAT NR 571 DT 29.11.2014
  Bashkia Sarande (3731) KAPO RRAKU Sarande 131,712 2014-12-29 2014-12-31 63121380012014 Kancelari shp kancelerie nga bashkialik fat nr 30 dt 15.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) BANKA E TIRANES Sarande 150,000 2014-12-29 2014-12-31 657221380012014 Sherbime te tjera NDIHME EKONOMIKE NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) BANKA E TIRANES Sarande 9,000 2014-12-29 2014-12-31 64121380012014 Sherbime te tjera sherbime te tjera nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) MEDINCONST Sarande 360,000 2014-12-30 2014-12-31 65021380012014 Sherbime te tjera SHERBIME TE TJERA NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 75,380 2014-12-29 2014-12-31 553221380012014 Sherbime te tjera TAT QERAJE NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) KOZMOS SHPK Sarande 395,040 2014-12-29 2014-12-31 662221380012014 Sherbime te tjera sherbim, rikonstruksion grope septike fshati gjashte nga bashkia , lik fat nr 30 dt 23.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 25,280 2014-12-30 2014-12-31 64321380012014 Udhetim i brendshem SHP DIETA NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 242,325 2014-12-29 2014-12-31 658221380012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shperblim keshilltaret nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 936 2014-12-29 2014-12-30 63421380012014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIM POSTAR NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) KRISTAQ KALI Sarande 110,000 2014-12-29 2014-12-30 6600221380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive supervizim nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) KRISTAQ KALI Sarande 150,000 2014-12-29 2014-12-30 6610221380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve supervizim nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Sarande 178,800 2014-12-29 2014-12-30 659221380012014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHERBIME TE PRINTIMIT NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) PELLUMB SEJDI Sarande 10,000 2014-12-29 2014-12-30 661221380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TE TJERA MATERIALE DHE SHERBIME SPECIALE NGA BASHKIA NR FAT 34 DT 24.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) MEDIA SARANDA Sarande 120,500 2014-12-29 2014-12-30 62921380012014 Sherbime te tjera programe radiofonike lik fat nr 65 dt 02.12.2014 nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) GONI MARKU Sarande 10,000 2014-12-29 2014-12-30 660221380012014 Sherbime te tjera SHERBIME TE TJERA NGA BASHKIA
  Bashkia Sarande (3731) BANKA E TIRANES Sarande 21,000 2014-12-29 2014-12-30 62821380012014 Sherbime te tjera SHERBIM PER APLIKIM PER CERTIFIKAT HIPOTEKORE TE PRONAVE TE BASHKISE