Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) All All 51,063,165.00 289 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,000 2014-06-25 2014-06-25 15810940162014 Sherbime telefonike AKPT telefon maJ 2014 NR TEL 0692056146
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 170,040 2014-06-25 2014-06-25 16010940162014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrene te shtresave AKPT pagese kosto lokale per tatim ne burim
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,078 2014-06-23 2014-06-24 15110940162014 Sherbime telefonike AKPT telefon maj 2014 klienti 310001730357,310001931449
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,234,170 2014-06-24 2014-06-24 15910940162014 Udhetim jashte shtetit AKPT pagese ekseperte dhe sherbime 15,766.9 euro me kurs 141.7 leke kontrate marrveshje bashkepunime 10.06.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 101,640 2014-06-23 2014-06-24 15510940162014 Udhetim jashte shtetit AKPT bileta avioni up 765/1 05.06.2014 njoft 06062014 fat 7269611 09..06.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,250 2014-06-23 2014-06-24 15410940162014 Kancelari AKPT blerje te vogla pv 744/2 11.06.2014 fat 10 11.06.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 27,000 2014-06-23 2014-06-24 15010940162014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh AKPT shp qeraje urdher 744/1 23.05.2014 kont 737 27.05.2014 fat 05974821
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) VI-ES Tirane 55,200 2014-06-23 2014-06-24 15610940162014 Pjese kembimi, goma dhe bateri AKPT goma makine up 835/2 10.06.2014 njoft 16.06.2014 fat 15026106 17.06.2014 fh 20 17.06.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) AR & LO Tirane 164,990 2014-06-18 2014-06-19 14610940162014 Udhetim jashte shtetit AKPT tr Blerje bileta avioni kerkese nr.564/1 dt.22.04.14 u.prok.564/3 dt.22.04.14 pcv 654/6 dt.25.04.14 ft.15279204 dt.26.04.14
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) OLA-1 Tirane 9,840 2014-06-18 2014-06-19 14810940162014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme AKPt Tr lik ft. blerje badge Kerkese 755/1 dt.26.05.14 u.prok.755/2 dt.27.05.14 pcv 755/3 ft.1566616 dt.27.05.14
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ERZEN LITA Tirane 21,600 2014-06-18 2014-06-19 14510940162014 Kancelari AKPt Tr lik ft. blerje cd kerkese nr.450 dt.31.0314 u.prok.450/2 dt.31.03.14 pcv nr.568/2 dt.05.05.14 ft.04856289 dt.05.05.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,120 2014-06-18 2014-06-18 14910940162014 Uje AKPt Tr Pagese Uji Maj 2014 kont.359436-1 ft.1406-359436-1-1 dt.28.05.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 42,042 2014-06-12 2014-06-13 14210940162014 Posta dhe sherbimi korrier AKPT poste maj 2014 fat 11523024 26.05.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 44,452 2014-06-12 2014-06-13 14310940162014 Elektricitet 1094016 AKPT energji elektrike maj 2014 klienti TR1C040017210210,kont C210210
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,650 2014-06-12 2014-06-13 13910940162014 Sherbimet bankare AKPT sherbim printimi pv nr 711 15.05.2014 fat 0399221
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA CREDINS Tirane 145,755 2014-06-09 2014-06-09 7110940162014 Udhetim jashte shtetit AKPT djeta me jashte 1025 euro me kurs 142.2 leke Autorizim MZHUT 2585 27.05.2014 urdher 799 03.06.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA CREDINS Tirane 291,915 2014-06-02 2014-06-05 13110940162014 Shtese page per vjetersi ne pune AKPT Paga muaji Maj 2014 nr.punonjesve plan 44 fakt39
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,000 2014-06-03 2014-06-04 13310940162014 Shpenzime per honorare AKPT honorare listprezenca e antareve te KKT dt.27.05.2014 listpagesa dt.03.06.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-06-03 2014-06-04 13410940162014 Shpenzime per honorare AKPT tatim ne burim listpagesa dt.03.06.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA CREDINS Tirane 156,090 2014-06-03 2014-06-04 13510940162014 Udhetim jashte shtetit AKPT Dieta jashte vendit autorizmim MZHUT 2584 dt.27.05.2014 urdher 797 dt.02.06.2014 sa terhequr 1100 euro me kurs dite 141.90 leke