Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 2,782,494,664.00 85 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) G. P. G. COMPANY Fier 2,194,500 2020-01-31 2020-02-03 56021120012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 mure mbajtese UP.7 dt.15.04.2019 RP.20.5.2019NJF.27.5.2019 Kontr.920/12 dt.27.5.2019 fat.13 seri 76017263dt.12.12.2019 sit.perf.kolaud dorez.
  Bashkia Korce (1515) G. P. G. COMPANY Korçe 18,131,959 2020-01-31 2020-02-03 158421220012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE E GARANCISE SE PUNIMEVE 5% PER OBJEKTIN 'RIKONSTRUKSION I QENDRES DHE INFRASTRUKTURES RRUGORE DHE MONUMENTEVE TE KULTURES VOSKOPOJE,AKT KOL DT 13/15.11.2017,CERTIF E PERHERSHME E MARRJES NE DOREZIM DT 04.12.19
  Bashkia Kukes (1818) G. P. G. COMPANY Kukes 4,793,281 2020-01-24 2020-01-27 4321250012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2125001 Bashkia Kukes detyrim nr ditari 39904 kth/garancie te K nr 54dt 26.06.2017 Sist-asfaltim Unazes veriore te Qytetit Karburanti vjeter-Stacioni Morin PVMDorezim nr 1dt 23.12.2019 Akt -Kolaudim dt 05.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 2,962,802 2020-01-13 2020-01-15 32010560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr, kontr GOA 2019/p -3 dt 13.02.2019, seri 83820002 dt 11.12.2019, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 7,722,246 2020-01-13 2020-01-15 27710560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr ,kontr AZHR dt 21.07.2017, seri 56910354 dt 27.09.2019, sit perfund